Padem o ścianę

The Surge 2 – gameplay z komentarzem twórców

Paweł Jastrzębski

Premiera Yhe Surge 2 już niedługo, więc pora zapoznać się z tym, co przygotowali dla nas deweloperzy – wszystko to dzięki całkiem obszernemu gameplayu z komentarzem twórców.

The Surge 2 to kontynuacja całkiem ciepło przyjętej (74 na metacritic) gry soulslike z 2017 r. W drugiej części ponownie odwiedzamy wykreowany przez twórców fantastyczny świat, w którym maszyny zbuntowały się przeciwko swoim ludzkim twórcom i rozpoczęły eksterminację ludzkości.

Na zaprezentowanym przez twórców materiale, widać kilka zmian w stosunku do pierwszej części. Nie oznacza, to rzecz jasna, że gra porzuca swój soulsowy charakter – w dalszym ciągu będzie trudno jak cholera.

Nowe mechaniki obejmują przed wszystkim wprowadzenia drona, którego możemy wyposażyć w karabin snajperski do zdejmowania trudno dostępnych celów.

Ciekawą nowością jest także blokowanie kierunkowe, które pozwala na odbicie ataku wroga (także bossów). Wymaga to jednak trochę precyzji – trzeba odpowiednio odczytać kąt ataku – brzmi całkiem fajnie – ciekawe jak się będzie sprawdzać w praktyce.

Podobnie jak w pierwszej części będziemy mogli po kolei odcinać kończyny wrogów, by pozyskiwać z nich ulepszenie, ale w tutaj mechanika ta obejmie także bossów (imponująca walka z bossem na filmie od 7 minuty)

Premiera The Surge 2 24 września na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.