Padem o ścianę

Titanfall 2 z trybem „Hordy”

Paweł Jastrzębski

Respawn nie ustaje w dalszym rozwijaniu Titanfall 2, czego efektem będzie nowe, darmowe, DLC, które ukaże się już 25 lipca. Wprowadzi ono m.in. nowy kooperacyjny tryb gry.

Nowe DLC zatytułowane będzie Operation Frontier Shield i oprócz szeregu poprawek wprowadzą kooperacyjny tryb Frontier Defense, w którym grup maksymalnie czterech graczy zmierzy się z kolejnymi falami coraz silniejszych przeciwników – wszystko po to by obronić Harvestera – wielką maszynę zbierającą zasoby.

Za zabójstwa dostajemy pieniądze, które  wydać będzie można na usprawnienia i narzędzia przydatne podczas walki. Dodatkowo tryb ten wprowadzi nowe drzewko rozwoju Aegis Ranks, który pozwoli ulepszyć naszego mecha.

Tryb Frontier Defense dostępny będzie na razie na pięciu mapach – Homestead, Forwardbase Kodai, War Games, Rise oraz Blackwater Canal. Rozgrywkę póki co będziemy mogli prowadzić w czterech poziomach trudności: łatwym, regularnym, trudnym i mistrzowskim.

Jak widać tryb ten jest mocno inspirowany Hordą z Gears of War, czego broń Boże nie uważam za wadę – jak kopiować, to od najlepszych. Wydaje mi się dodatkowo, że wprowadzenie do „Hordy” mechów może być bardzo fajnym  urozmaiceniem – także na pewno dam temu trybowi szansę.

Oprócz wspomnianego trybu, Operation Frontier Shield wprowadzi do Titanfall 2 nową mapę – osadzoną w opuszczonej bazie pustyni  Rise.

To jednak nie koniec niespodzianek – w dniach 28-30 lipca odbędzie się darmowy weekend z Titanfall 2, podczas którego przetestujemy samouczek, pierwszą misję fabularną oraz tryb multiplayer. Dodatkowo, według samego EA, Titanfall 2 powinien wkrótce trafić do Skarbca EA Access.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.