Padem o ścianę

Ubisoft @E3 – Relacja

Paweł Jastrzębski

Na zakończonej konferencją Ubisoftu na targach E3, pojawiła się kilak ciekawych gier, część z nich była mało istotna z punktu widzenie xboxowca, ale kilka bardzo ciekawych gier pokazano.

Pokaz zaczął się pokazem tanecznym promującym Just Dance 2019, ale tańczący koleś w stroju pandy to trochę za dużo, bym mógł traktować to poważnie 😉 Niemniej jak ktoś ma takie fetysze, to zapraszam.

Potem jednak przyszła pora na prawdziwą bombę – Beyond Good and Evil 2. Niestety nie otrzymaliśmy wielu informacji, w tym tej o dacie premiery, jednak całość musi robić wrażenie na wszystkich fanach oryginału.

Następnie Ubisoft pochwalił się trochę wynikami Rainbow Six Siege – 35mln graczy robi wrażenie, po czym w bardzo dziwny sposób zaprezentował nowe Trials, podtytule Rising.

The Division 2 widzieliśmy już na konferencji Xboxa, ale nie mogło jej rzecz jasna zabraknąć u Ubisoftu. Francuzi podzieli się całkiem przyjemnym zwiastunem – śmiem twierdzić, że lepszym niż ten pokazany w niedziele.

Następnie przyszła kolej na prezentację Skulls and Bones – Jezu jak ta gra ładnie wygląda – podskórnie czuje downgrade, ale jeśli tylko nie będzie produkcja w całości nastawioną na multi to biorę na premierę.

Miłośnicy samochodówek powinni być zadowoleni z prezentacji The Crew 2 chociaż dla mnie wygląda jak biedna siostra Forza Horizon.

Na sam koniec Ubisoft zostawił najważniejsze ogłoszenie – Assassin’s Creed Odyssey. Potwierdziły się właściwie wszystkie plotki o tej grze – akcja przeniesie nas do starożytnej Grecji. Akcja gry toczyć się będzie w 5 wieku p.n.e., co oznacza, że będzie to sporo przed akcją z Assassin’s Creed Origins.

Przy okazji Odyssey seria Assassin’s Creed mocno skręca w stronę klasycznego rpga akcji. Nie dość, że otrzymamy opcje dialogowe, to jeszcze będziemy mogli samodzielnie wybrać postać z dostępnych  Alexiosa i Cassandry. Nasi protagoniści mają być potomkami Pierwszej Cywilizacji, co w prostej drodze prowadzi nas do greckiej mitologii. Tradycyjnie spotkamy postacie historyczne, choć póki co pokazano tylko Sokratesa.

Powracają bitwy morskie i system żeglugi – ma to związek ze światem gry, który będzie się składać z ponad 20 greckich wysp, pomiędzy którymi poruszać się będziemy na łodziach. Twórcy chwalą się, że jest to największy świat w historii serii. W każdym razie wzorem Black Flag otrzymamy własny okręt, na który będziemy mogli rekrutować załogę, a niektórzy członkowie zapewnią nam odpowiednie bonusy do statku. Premiera Assassin’s Creed Odyssey już 5 października.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.