Padem o ścianę

Watch Dogs Legion – zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Na wczorajszej konferencji Ubisoftu francuski gigant oficjalnie potwierdził wcześniejsze plotki o nowych Watch Dogsach. Akcja nowej części osadzona będzie w Londynie, a największą nowością ma być system interakcji z NPC-ami.

Akcja Watch Dogs Legion osadzona będzie w pobrexitowym Londynie, w którym wszechobecne są kamery, drony i tłamszenie wolności. Takiej zniewagi nie mogła rzecz jasna przeżyć organizacja DedSec, która przenosi do Wielkiej Brytanii walkę z reżimem.

Sama zapowiedź u mnie od razu wzbudziła zaciekawienie – w przeciwieństwie do dwójki porzucono sztucznie wymuszony ziomalski klimat, na rzecz mroku i ciężkiego klimatu, który o wiele bardziej pasuje do tematyki gry.

Najciekawszą nowością jaka zawita do Watch Dogs Legion jest system rekrutacji NPC-ów. W przeciwieństwie do poprzednich części, nie będziemy mieli jednego konkretnego bohatera – zamiast tego pokierujemy niejako całą organizacją. Według Ubisoftu do organizacji będzie można zrekrutować każdą postać niezależną. By tego dokonać musimy zrealizować jej misję, by zdobyć jej lojalność i przekonać do ideałów DedSecu. Każdy z nowych rekrutów będzie posiadał swój indywidualny charakter, potrzeby, osobowość czy relacje rodzinne. Dodatkowo każda z postaci będzie miała swoje animacje i linie dialogowe. Jednocześnie przekrój postaci ma być bardzo szeroki – kierować będziemy postaciami różnej płci, w różnym wieku i o różnym kolorze skóry. Na mnie największe wrażenie zrobiła dziarska babcia, która (sądząc po jej żywotności) odpowiada za połowę spożycia Biowitalu w Wielkiej Brytanii.

Będziemy musieli jednak mocno uważać, bo Ubisoft wprowadził permanentną śmierć – śmierć naszego rekruta jest ostateczna, więc może się okazać, że nasza misternie budowana postać pójdzie do piachu przez chwilę naszej nieuwagi – brzmi bezlitośnie, ale bardzo przyjemnie.

Spajać to wszystko będzie sztuczna inteligencja, która kontaktować się będzie z poszczególnymi członkami organizacji i zlecać im zadania.

Premiera Watch Dogs Legion 6 marca 2020 r, na Xbox One, PS4, PC i Google Stadia.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.