Padem o ścianę

Wojna Krwi – Wiedźmińskie Opowieści na Xbox One

Paweł Jastrzębski

Kilka tygodni po premierze na  PC-towej także posiadacze konsol mogą ponownie wkroczyć do wiedźmińskiego świata – dziś na Xbox One, debiutuje bowiem Wojna Krwi – Wiedźmińskie Opowieści.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, początkowo stanowić miała kampanię fabularną do sieciowego Gwinta. Pomysł jednak rozrósł się na tyle, że gra zostanie wydana jako samodzielna produkcja i rasowy RPG z rzutem izometrycznym. Walki w grze toczyć się będą w turach i dopiero tutaj widać rodowód gry. Toczy się ona bowiem za pomocą kart do Gwinta. Początkowo otrzymamy predefiniowaną talię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją rozbudować według własnego widzi misie.

Bohaterką Wojny Krwi będzie, znana z książkowego pierwowzoru, królowa Lyrii i Rivii – Meve. Miłośnicy prozy Sapkowskiego na  pewno kojarzą, że to ona po Bitwie o Most nadała  Geraltowi oficjalne miano Geralta z Rivii. Fabułę kampanii będzie napędzać chęć zemsty i odzyskania  przez Meve wszystkiego co zostało jej zabrane. Przemierzać  będziemy część świata Wiedźmina, by zebrać surowce, rekrutować nowe jednostki, a także toczyć bitwy.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści pojawiła się na PC 4 listopada 2018 r. i mimo całkiem dobrych recenzji (jej średnia na metacritic to 85 punktów), nie sprzedaję się tak jak liczyli na to twórcy. Mimo to nie warto wierzyć PeCeciarzom i samemu sprawdzić jak spisuje się powrót CDP RED do świata Wiedźmina.

Grę możecie nabyć m.in. tutaj w cenie 111,99 zł.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.