Padem o ścianę

Xbox Developer_Direct w styczniu

Paweł Jastrzębski

Uczciwie trzeba przyznać, że w kwestii gier AAA 1st party Xbox mocno przespał 2022 rok. Jednak najbliższe 12 miesięcy jawi się w zdecydowanie jaśniejszych barwach dzięki premierom takich gier jak Redfall, Starfield, Forza Motorsport. Ciągle brakowało jednak konkretów, w tym dziennych dat premier. Wszystko to jednak ma się zmienić 25 stycznia, kiedy Xbox odpali swój event, na którym przedstawi plany na najbliższe kilka miesięcy.

Ostatnie poczynania marketingowe Xboxa niestety nie są idealne – firmie daleko od transparentności działań – w zasadzie to więcej w tej kwestii robią twitterowi influencerzy i insidzerzy niż oficjalne kanały Xboxa. Mimo zapowiedzianego wyjścia w pierwszym półroczu 2023 takich gier jak jak Redfall czy Starfield dalej nie wiemy kiedy te gry wyjdą, a w przypadku tego pierwszego tytułu czym ta gra tak naprawdę jest.

Na szczęście sytuacja ma się odmienić, a Xbox ma w planach większą przejrzystość swoich działań. Pierwszym tego zwiastunem ma być specjalny kameralny event, o którym donosi Jez Corden z Windows Central ujawnił, że Xbox planuje specjalny event 25 stycznia 2023 r. na którym ma pokazać m.in. Redfall, Forze Motorsport, Minecraft Legends i inne gry od ZeniMax. Pełnego oficjalnego line-upu jeszcze nie mamy, ale według przecieków Xbox nie pokaże gorąco oczekiwanego Starfielda, który ma się doczekać późniejszego dedykowanego eventu.

Zapowiedź Developer_Direct daje nadzieję że Microsoft w końcu zacznie być bardziej transparentny i w końcu zaczniemy wiedzieć nad czym pracuje kilkadziesiąt studiów będących w stajni Xbox Game Studios, a Xbox przejdzie z systemu „E3 raz w roku” na coś na wzór Nintendo Direct.

Zgodnie z przeciekami Xbox Developer_Direct odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godzinie 21 polskiego czasu – teraz pozostaje tylko czekać na oficjalne potwierdzenie.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.