Padem o ścianę

Xbox Game Pass – dodatkowe grudniowe nowości

Paweł Jastrzębski

Microsoft przyzwyczaił nas już, że nowe gry trafiają do Xbox Game Pass w dwóch paczkach miesięcznie. Pierwsza transza grudniowych nowości już za nami – pora poznać jakie gry zawitają w drugiej.

Na pierwszy ogień idzie Untitled Goose Game (81 na metacritic), która dostępna jest od wczoraj. Jest to sanboxowa gra skradankowa, w której wcielamy się w tytułową gęś, której jedynym celem dnia jest popsucie humoru mieszkańcom wioski. Gra charakteryzuje się absurdalnym poczuciem humoru, więc jeśli lubicie takie klimaty, to jest to pozycja dla Was.

Od jutra dostępny będzie ostatni epizod Life is Strange 2 – poznamy w nim zakończenie przygody braci Diaz, którzy uciekając przed wymiarem sprawiedliwości z rodzinnego Seattle, ukrywając przy okazji tajemnicze moce młodszego brata.

Również jutro do Xbox Game Pass zawita Pillars of Eternity (86 na metacritic) – izometryczny RPG stworzony przez mistrzów gatunku z Obisidian. Jest to klasyczny cRPG garściami biorący z klasyki gatunku (jak choćby Baldur’s Gate) – w grze zawitamy do świata, w którym dominują przedstawiciele różnych ras i wyznań. Fabuła gry toczy się wokół tajemniczej plagi, w wyniku której dzieci rodzą się bez duszy. Jak to zwykle bywa nasz bohater jest jedyną osobą mogącą rozwiązać problem.

Ostatnią grą z drugiej grudniowej transzy będzie prawdziwa perełka – Wiedźmin 3: Dziki Gon (91 na metacritic) – zwieńczenie trylogii Geralta, to według wielu (w tym mnie) najlepsza gra tej generacji. W tej części kierujemy Geraltem, który całkowicie odzyskawszy pamięć udaje się w epicką wyprawę, by najpierw odnaleźć Yennefer, następnie swoją przybraną córkę, Ciri, by w końcu zmierzyć się z potężnym Dzikim Gonem. Bezapelacyjnie jest to gra w każdym aspekcie genialna – jeśli jeszcze w nią nie zagraliście, to koniecznie nadróbcie.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.