Padem o ścianę

Xbox Game Pass – kolejne lutowe nowości

Paweł Jastrzębski

Microsoft przyzwyczaił nas już, że nowe gry trafiają do Xbox Game Pass w dwóch rzutach miesięcznie. Poznaliśmy teraz jakie gry trafią do tej usługi w drugiej, lutowej, transzy.

Pierwszą grą jaka zawita do Xbox Game Pass w drugiej lutowej transzy będzie Ninja Gaiden II (81 na metacritic) – kolejna odsłona kultowego cyklu slasherów. Ponownie wcielamy się w Ryu Hayabusa – legendarnego wojownika ninja, który udaje się w krucjatę po całym świecie, by pomścić swój klan, a przy okazji uratować świat. Gra pojawi się w Xbox Game Pass już 20 lutego.

25 lutego do Xbox Game Pass dołączy Kingdom Hearts III (80 na metacritic) – trzecia pełnoprawna cześć serii jRPG, którego akcja toczy się w świecie stanowiącym coś w rodzaju połączenia Final Fantasy i Disneya. Ponownie wcielimy się w postacie znane z poprzednich części, którym towarzyszyć będą m.in. Goofy czy Donald. Celem gry będzie powstrzymanie mistrza Xenarotha przed odtworzeniem legendarnego klucza, służącego do otwarcia wrót do tytułowego Kingdom Hearts.

Tego samego dnia Xbox Game Pass wzbogaci się o Two Point Hospital (83 na metacritic) – strategia ekonomiczna, będąca duchowym następcą Theme Hospital. Wcielamy się w niej w zarządce kliniki, który nie dość, że musi dbać o zdrowie mieszkańców, to jeszcze o finanse szpitala.

Również 25 lutego do Xbox Game Pass dołączy także Wasteland Remastered, który pojawi się w usłudze w dniu swojej premiery. Będzie to zremasterowana wersja rpga z lat 80-tych, który był prekursorem Fallouta. Akcja gry przenosi nas do roku 2087 – 90 lat po III Wojnie Światowej, która pozostawiła nas świat w całkowitej ruinie. Wcielamy się w drużynę śmiałków, która próbuje powstrzymać potężnych wrogów przed przejęciem władzy nad światem.

26 lutego Xbox Game Pass wzbogaci się o długo oczekiwaną Yakuza 0 (85 na metacritic) – swoista japońska odpowiedź na GTA. Yakuza 0 stanowi prequel do „właściwej” serii. Akcja przenosi nas do 1988 r. Wcielamy się w dwóch protagonistów – 20-sto letniego członka klanu Tojo – Kazuma Kiryu – oraz cztery lata starszego biznesmena Majima Goro, którymi kierujemy naprzemiennie.

Również 26 lutego do usługi dołączy Jackbox Party Pack 3 (80 na metacritic) – zestaw prostych gierek imprezowych, składających się z takich gier jak Trivia Murder PartyQuiplash 2, Guesspionage, Tee K.O. i Fakin’ It.  Ciekawostką jest, że w grze można wykorzystywać telefony i tablety jako kontrolery, więc nie musicie się martwić, że Wam zabraknie padów do komfortowej zabawy/


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.