Padem o ścianę

Xbox Game Pass – majowe nowości

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry zawitają do Xbox Game Pass w ramach pierwszej majowej aktualizacji usługi. Do usługi trafi łącznie 9 gier z czego 8 do konsolowej wersji abonamentu.

Już dzisiaj posiadacze Xbox Game Pass mogą zapoznać się z Dragon Quest Builders 2 (86 na metacritic), który trafi do usługi w dniu swojej xboxowej premiery. Jest to kontynuacja spin offu serii Dragon Quest, w której wcielamy się w bohatera, który dzięki mocy kreatywności musi powstrzymać siły ciemności. Gra na pierwszy rzut oka wygląda jak skrzyżowanie jRPG z Minecraftem, więc może dać sporo zabawy.

Gra pojawi się w Xbox Game Pass na konsolach i PC.

6 maja do Xbox Game Pass Ultimate dołączy FIFA 21 (77 na metacritic), czyli najpopularniejsza piłkarska gra sportowa, której w zasadzie nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra pojawi się w Xbox Game Pass Ultimate na konsolach i PC. Warto jednak pamiętać, że de facto gra trafia do EA Play, więc do jej ogrania konieczny jest Game Pass w wersji Ultimate.

Również 6 maja do Xbox Game Pass na konsole, PC i urządzenia z androidem zawita Outlast 2 (77 na metacritic) – druga część ciepło przyjętego horroru. Wcielamy się w niej w dziennikarza i fotografa, który wraz ze swoją żoną udaje się do w pobliże Wielkiego Kanionu Kolorado, by rozwikłać zagadkę śmierci anonimowej kobiety.

Także 6 maja do Xbox Game Pass na konsole i urządzenia z androidem trafi Steep (72 na metacritic), czyli wirtualne zimowe sporty ekstremalne prosto ze stajni Ubisoftu. Pogoda za oknem nie będzie niestety współgrać z tematyką gry, ale za to chociaż wirtualnie będzie się można ochłodzić.

13 maja do abonamentu dołączy Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, czyli zestaw dwóch odświeżonych części tej legendarnej serii. Obie części przenoszą nas do krainy Spira. W pierwszej części wcielamy się w młodego Tidusa, który musi zmierzyć się ze złowrogą Sin, która zaatakowała jego miasto. Bohaterkami drugiej części są trzy dziewczyny – Yuna, Riku i Pain, które trafiają w sam środek konfliktu miedzy potężnymi frakcjami walczącymi o wpływy w Spirze. Gry trafią do abonamentu na konsole i PC.

Także 13 maja do Xbox Game Pass na  konsole, PC i urządzenia z androidem trafi Just Cause 4: Reloaded (70 na metacritic) – czyli kolejna odsłona przygód Rico Rodrigueza. tym razem Rico uda się na wyspę Solís, którą spróbuje wyzwolić z rąk organizacji militarnej Black Hand, dowodzona przez Gabrielę Morales i bardzo niepokojących anomalii pogodowych z gwałtownymi burzami i tornadami włącznie. Przy okazji Rico spróbuje rozwikłać tajemnice śmierci swojego ojca, który w jakiś sposób związany był z wyspą.

Tego samego dnia do Xbox Game Pass na konsole, PC i urządzenia z androidem, trafią klasyczne Psychonauts (88 na metacritic) – przygodówka z elementami platformowymi, w której wcielamy się Raza, który marzy o dostaniu się do oddziału tytułowych Psychonauts – elitarnego oddziału odpowiadającego za utrzymanie porządku na świecie. Pozycja w sam raz na umilenie sobie oczekiwania na drugą część.

Również 13 maja do Xbox Game Pass na konsole i urządzenia z androidem trafi Red Dead Online, czyli samodzielny sieciowy moduł Red Dead Redemption 2. W sam raz by pobawić się w kowboja 😀

13 maja pecetowa wersja abonamentu wzbogaci się ponadto o Remnant: From the Ashes, które jest już w konsolowej wersji abonamentu.

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.