Padem o ścianę

Xbox Game Pass – nowe gry w październiku

Paweł Jastrzębski

Microsoft zdążył nas przyzwyczaić, że wrzuca nowe tytuły do Xbox Game Pass wrzuca zwykle w dwóch transzach – na początku i pod koniec miesiąca. Nie inaczej jest październiku.

Już dzisiaj do Xbox Game Pass zawita Lonely Mountains: Downhill, który w usłudze pojawi się na swoją premierę. Jest to zręcznościowa gra, o prostej jak konstrukcja cepa rozgrywce – jako kolarz górski musimy zjechać ze stromego zbocza. Do nas należy jednak wybór trasy i sposobu zjazdu.

Również na swoją premierę w usłudze pojawi się Secret Neighbor kontynuacja Hello Neighbor, która tym razem jest tytułem multiplayerowym, w którym wcielamy się w członka grupki dzieciaków, próbującej odbić swojego przyjaciela z rąk tytułowego „sąsiada”. Pikanterii sprawie dodaje, że jeden z członków grupy jest tak naprawdę przebranym sąsiadem.

Również 24 października Xbox Game Pass wzbogaci się o Minit (79 na metacritic) oryginalna przygodówka, w której rozgrywka trwa dokładnie 60 sekund, po których budzimy się w łóżku, zachowując jednak postęp fabuły i zebrane przedmioty.

W piątek – 25 października – swoją premierę będzie mieć Outer Worlds – czyli nowy RPG od Obsidian. Wcielamy się w niej w kosmicznego kolonizatora, który budzi się z hibernacji na rubieżach galaktyki. Szybko okazuje się, że razem z innymi kolonizatorami przez setki lat dryfowaliśmy w przestrzeni kosmicznej w wyniku spisku wielkich korporacji.

29 października (również na swoją premierę) do Xbox Game Pass trafi Afterpartyhumorystyczna przygodówka od twórców Oxenfree, która opowiada o grupce przyjaciół, która trafia do piekła, z którego próbuje uciec. Myk polega na tym, że aby tego dokonać, trzeba pokonać diabła w zawodach w piciu 😀

31 października przywitamy za to w usłudze Lego Star Wars III (75 na metacritic) – kolejna odsłona legowej wersji Gwiezdnych Wojen, która tym razem przedstawia wydarzenia znane z serialu Wojna Klonów. Propozycja w sam raz dla młodszego gracza.

Dopiero 7 listopada przywitamy za to Subnautica (81 na metacritic) – przygodowa gra surwiwalowa, w której nasz bohater rozbija się na obcej planecie, która w całości składa się z wody. Naszym zadaniem jest przeżycie i ucieczka z nietypowego świata.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.