Padem o ścianę

Xbox Game Pass – nowe gry w styczniu i podsumowanie 2018 r.

Paweł Jastrzębski

Tradycyjnie na początku miesiąca Microsoft wrzuca nowe gry do Xbox Game Pass. Nie inaczej jest w styczniu 2019 r., kiedy do usługi trafi 6 nowych gier.

Począwszy od dzisiaj do usługi Xbox Game Pass powoli zaczną dołączać:

Life is Strange 2: Part 1 (3 stycznia)  – 80 na metacritic. Jej bohaterami będą bracia Sean i Daniel Diaz, którzy po tragicznych wydarzeniach w Seatlle, uciekają przed Policją, próbując jednocześnie przedostać się do rodzinnego miasta w Meksyku. W Life is Strange 2 wcielimy się w starszego z braci – Seana – którego zadaniem będzie opieka nad młodszym bratem.

Ark: Survival Evolved (3 stycznia) – 69 na metacritic. Symulator przetrwania osadzony w otwartym świecie. Gra mocno czerpie inspirację z kultowego DayZ, z tym, że zamiast z zombiakami walczymy z dinozaurami.

Farming Simulator 17 (3 stycznia) – 65 na metacritic. Kolejna odsłona serii gier, w których możemy spełnić swoje marzenie o zostaniu rolnikiem i poprowadzeniu własnej farmy.

Absolver (7 stycznia) – gra której pojawienie się w Xbox Game Pass zbiega się z jej premierą. Jest to trzeciosoobowa gra akcji osadzona w świecie fantasy i mocno trącąca dalekim wschodem. Wcielamy się w niej w wojownika, który pragnie dołączyć do tytułowej drużyny strażników. Mimo dosyć bogatego tła fabularnego gra nastawiona jest głównie na rozgrywki sieciowe – zarówno rywalizacyjne jak i coopowe.

Just Cause 3 (10 stycznia) – 71 na metacritic. Trzecia odsłona przygód Rico Rodrigueza, która tym razem zabierze nas rejon Morza Śródziemnego, do republiki Medici, gdzie naszym zadaniem będzie obalenie dyktatora – generała Di Ravello. Standardowo dla serii gra zaoferuje nam totalną rozpierduchę i niczym nieskrępowaną zabawę.

Aftercharge (10 stycznia) – druga w styczniowym zestawieniu gra, której debiut w Xbox Game Pass będzie jednocześnie jej premierą. Jest to sieciowy pierwszoosobyw shooter, w którym zmierzą się ze sboą dwie, trzyososobowe drużyny. Gra stawia na szybką rozgrywkę na małych mapach z brakiem limiu zgonów, więc miłośnicy tego typu rozgrywki powinni być zadowoleni.

Przy okazji końcówki roku Microsoft postanowił także podsumować 2018 r. w usłudze Xbox Game Pass. Według zaprezentowanych przez Microsoft danych, bibliotekę usługi zasiliło w tym okresie 116 gier, od 65 wydawców. Z tych 116 gier 17 zostało dodane do usługi w dniu premiery, co jest wynikiem bardzo zacnym.

Warto nadmienić, że Microsfot przebąkuje o planach wprowadzenie Xbox Game Pass również na komputerach z Windows 10. Póki co gracze PC-towi mogę wykupić abonament, ale ich blblioteka ograniczona jest do kilku tytułów (m.in. Gears of War 4, Forza Horizon 4, Sea of Thieves czy State of Decay 2).


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.