Padem o ścianę

Xbox Game Pass – październikowe nowości

Paweł Jastrzębski

Jako, że październik już się zaczął, najwyższa pora, by poznać jakie nowości Microsoft wrzuci w pierwszej transzy do Xbox Game Pass – zapowiada się całkiem sympatyczny miesiąc.

Już jutro Xbox Game Pass wzbogaci się o Dishonored 2 (88 na metacritic) – kontynuacja niezwykle ciepło przyjętej pierwszej części, której akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach znanych z  jedynki. Na tronie cesarskim zasiada nasza podopieczna Emily, jednak w wyniku zamachu musi się ewakuować do pobliskiej Karnaki, skąd będzie próbowało pozbawić władzy uzurpatorki Delilah.

10 października swój debiut w usłudze zaliczy World War Z (73 na metacritic) – oparta na filmie pod tym samym tytułem (który z kolei oparty jest na książce Maxa Brooksa) kooperacyjna strzelanka TPP, w której do czterech graczy będzie musiało zmierzyć się z hordami zombiaków m.in. w Moskwie, Nowym Jorku, Jerozolimie czy Tokio.

Tego samego dnia Xbox Game Pass wzbogaci się o  Yooka Laylee (73 na metacritic) – platformówkę 3D, opowiadającej o perypetiach tytułowych bohaterów – kameleon Yooka i nietoperze Laylee.

Tydzień później do usługi dołączy Fallout: New Vegas (84 na metacritic) – kolejna odsłona legendarnej serii, za którą tym razem nie odpowiada bezpośrednio Bethesda a Obsidian. Po raz pierwszy w serii nie wcielamy się w byłego mieszkańca krypty, a w kuriera, którego przed śmiercią ratuje pewien robot. Nasz bohater zupełnym przypadkiem wpada w sam środek konfliktu pomiędzy trzema frakcjami: mieszkańcami New Vegas, New California Republic i Ceasar’s Legion.

Tego samego dnia – równo na swoją premierę – do Xbox Game Pass dołączy Felix the Reaper – platformówka z elementami gry logicznej, w której wcielamy się w byłego pracownika Ministerstwa Śmierci, który porzuca prace za biurkiem, by udać się teren w nadziei na nawiązanie romantycznych relacji z Betty The Maiden – pracownicą konkurencyjnego Ministerstwa Życia.

Ostatnią grą jaka dołączy w pierwszej październikowej transzy do Xbox Game Pass będzie Panzer Dragoon Orta (90 na metaciritic) – pochodząca jeszcze z pierwszego Xboxa kontynuacja kultowych gier z Segi Saturn. Wcielamy się w niej w Ortę, która na grzbiecie swojego wiernego smoka przemierza 10 poziomów, by uratować świat. Gra powinna spodobać się wszystkim fanom rail shooterów – zwłaszcza, że doczekała się łatki Xbox One X Enhanced.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.