Padem o ścianę

Xbox Game Pass – wrześniowe nowości

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry trafią do Xbox Game Pass w pierwszej połowie września – w ciągu najbliższych dwóch tygodni usługa wzbogaci się w sumie o 9 pozycji z czego dwie będą dostępne wyłącznie na PC, a jedna w Xbox Game Pass Ultimate/EA Play.

Przez pierwsze dwa tygodnie września Xbox Game Pasa wzbogaci się o:

  1. Disney Dreamlight Valley: Founder’s Edition (chmura, konsole, PC) – 6 września
  2. Opus Magnum (PC) – 6 września
  3. Train Sim World 3 (konsole, PC) – 6 września
  4. Ashes of the Singularity: Escalation (PC) – 13 września
  5. DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace (chmura, konsole, PC) – 13 września
  6. You Suck at Parking (chmura, konsole, PC) – 14 września
  7. Despot’s Game (konsole, PC) – 15 września
  8. Metal: Hellsinger (Xbox Series X|S, PC) – 15 września
  9. Grid Legends (konsole, PC) EA Play – już dostępne

Już dzisiaj do usługi dołączyły trzy gry:

Disney Dreamlight Valley: Founder’s Edition – dostępny w usłudze w dniu swojej premiery. Miks przygodówki i symulatora życia, który przenosi nas do fantastycznej doliny zamieszkałej przez bohaterów Disneya. Nasz bohater staje przed trudnym zadaniem uratowania krainy przed kataklizmem zwanym „zapomnieniem”.

Opus Magnum (90 na metacritic) logiczna gra, w której kierujemy zdolnym alchemikiem, który zostaje zatrudniony na stanowisku Głównego Alchemika na dworze szanowanej rodziny Van Tassen. Szybko odkrywa niebezpieczne tajemnice, przez co wpada w tarapaty z których musimy go wyciągnąć. Gra toczy się na mapie złożonej heksagonalnych pól na których musimy zbudować wydajną maszynę, która w możliwie jak najmniejszej liczbie ruchów wykona zadane działanie. Gra będzie dostępna wyłącznie w PeCetowej wersji abonamentu.

Train Sim World 3 – jak sama nazwa wskazuje, symulator pociągu, który pozwoli nam przemierzać szybką koleją tereny USA.

13 września, wyłącznie na PC, do usługi trafi Ashes of the Singularity: Escalation (81 na metacritic) – samodzielne rozszerzenie do strategii Ashes of the Singularity, które daje dostęp do dwóch nowych kampanii fabularnych.

Również 13 września, tym razem na konsole, PC i chmurę, do usługi dołączy DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Acegra z której zadowoleni powinni być młodsi gracze. Pozwoli ona wcielić nam się w Krypto i Ace’a i uratować Metropolis przed Lexem Luthorem.

14 września do Xbox Game Pass dołączy You Suck at Parking, która dołączy do usługi w dniu swojej premiery. Gra „wyścigowa” w której naszym celem jest jak najszybsze i jak najdokładniejsze zaparkowanie auta.

Od 15 września w Xbox Game Pass dostępne będzie Despot’s Gamedostępny w usłudze w dniu swojej premiery. Jest to utrzymany w klimacie retro taktyczny roqualike, w którym musimy pokierować naszą armią przez proceduralnie tworzone lochy.

Również 15 września i również w dniu swojej premiery do Xbox Game Pass dołączy Metal: Hellsinger – połączenie FPS z grą muzyczną, w którym musimy w rytm muzyki przedzierać się przez piekielne hordy. Gra będzie dostępna wyłącznie na PC i Xbox Series X|S

Dodatkowo posiadacze Xbox Game Pass Ultimate lub EA Play mogą już od dzisiaj jeździć w Grid Legends.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.