Padem o ścianę

Xbox Game Pass – wrześniowe nowości

Paweł Jastrzębski

Jak co miesiąc Microsoft zaprezentował pierwszą grupę gier, jakie dołączą do Xbox Game Pass we wrześniu. Wygląda na to, że subskrybenci usługi będą mieli całkiem przyzwoity miesiąc.

Już dzisiaj do usługi zawita Dead Cells (91 na metacritic) – platformowy miks roguelike’a i metroidvani, który z zalewu wielu tego typu gier wyróżnia się przede wszystkim systemem permanentnej śmierci oraz proceduralnie generowane mapy – zdecydowanie warto zagrać.

Również dzisiaj do Xbox Game Pass zawita Metal Gear Solid HD Edition: 2 & 3, czyli odświeżone wydanie 2 i 3 części kultowej gry z Solid Snake w roli głównej. Osobiście nigdy nie byłem fanem skradanek od Hideo Kojimy, ale dla fanów jest to pozycja obowiązkowa.

Teoretycznie jutro, a w praktyce dzisiaj, do usługi zawitają Gears 5 (póki co 86 na metacritic) – czyli kolejna odsłona kultowej Xboxowej serii. Tym razem wcielimy się w znaną z czwartej części Kait Diaz, która udaje się w podróż, by odkryć tajemnice własnego pochodzenia i związków z Rojem.

Kolejną nowością jest debiutujący jutro Creature in the Well, która pojawi się w Xbox Game Pass na premierę. Wcielamy się w niej w samotnego wojownika, przemierzającego podziemia. Ciekawostką gry jest to, że w grze nie ma przeciwników per se – zamiast tego musimy uruchomić poszczególne elementy otoczenia. By to zrobić musimy odpowiednio odbić mieczem, kierowane ku nam pociski.

12 września do Xbox Game Pass dołączy Enter the Gungeon (82 na metacritic) – kolejny „rogalik” na liście, tym razem zmieszany trochę z dungeon crawlerem. Wcielamy się w niej w śmiałka, który w poszukiwaniu legendarnej broni rusza na odległa planetę, gdzie musi zbadać tajemniczą świątynie – tytułową Gungeon. Na naszej trasie staną rzecz jasna hordy wrogów i losowo generowane mapy.

Ostatnią z ogłoszonych gier jest GoNNER – BLüEBERRY EDiTION – jeszcze jeden „rogalik” w zestawieniu. Jest to platformówka 2D, w której główny bohater przemierza niebezpieczną krainę, by odnaleźć idealny prezent dla swojej przyjaciółki.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.