Padem o ścianę

Xbox Game Pass z planem rodzinnym

Paweł Jastrzębski

Plotkowało się o tym od dawna, wielu graczy oczekiwało nawet formalnego ogłoszenia na Xbox&Bethesda Showcase, ale w końcu stało się oficjalne – Microsoft wprowadza pakiet rodzinny subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate pozwalający rozciągnąć subskrypcje na maksymalnie 4 osoby.

Póki co z program jest w fazie testowej i mogą z niego korzystać wyłącznie insiderzy pochodzący z Kolumbii i Irlandii, ale dzięki temu wiadomo jakie będą założenia. Przede wszystkim pakiet rodzinny w Irlandii kosztować będzie prawdopodobnie 21,99 euro, czyli bardzo przyzwoicie:

Po przejściu na poziom „rodzinny” pozostały czas abonamentu zostanie przekonwertowany według przelicznika 1 pełny miesiąc XGPU = 18 dni planu rodzinnego. Co ważne, zaproszone osoby nie mogą być aktywnymi użytkownikami Xbox Game Pass – muszą anulować aktualną subskrypcje lub poczekać aż sama wygaśnie. Po zaproszeniu każda z 4 osób może korzystać bez stresu ze wszystkich zalet usługi – grania na konsoli, PC i w chmurze.

Warto dodać, że przejście na pakiet rodzinny jest ostateczne i nie ma od niego powrotu – jak chcecie zrezygnować, to niestety trzeba czekać do wygaśnięcia abonamentu.

Także nie pozostaje nic innego jak czekać aż usługa wyjdzie z fazy testów i zostanie udostępniona pozostałych użytkownikom.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.