Padem o ścianę

Xbox – powraca integracja z Twitchem

Paweł Jastrzębski

Po kilku latach nieobecności Twitch w końcu wraca do dashboarda Xboxa. Aplikacja doczekała się pełnej integracji z menu guide, a także wsparcia dla kamerek i mikrofonów.

Jeśli jesteście użytkownikami Xboxa od lat, to zapewne pamiętacie, że w pierwszych latach trwania 8 generacji konsol, Twitch był zintegrowany z dashboardem Xboxa i swobodnie można było z niego korzystać, przy użyciu dawno zapomnianej funkcji snap. Potem Microsoft postawił na swojego Mixera, porzucając całkowicie wsparcie dla Twitcha. Jak to się skończyło wszyscy wiemy, ale faktem jest, że od jakiegoś czasu streamowanie bezpośrednio z konsoli było utrudnione. Na szczęście teraz się to zmieni – jeszcze w październiku 2021 r. Microsoft testował przywrócenie wsparcia dla Twitcha, a już teraz przywrócił tą funkcjonalność dla wszystkich użytkowników konsol 8 i 9 generacji. Mało tego – zadbał także o wsparcie zewnętrznych kamer i mikrofonów, także mamy teraz pełen wypas.

Aby rozpocząc streamowanie za pomocą Twitcha najpierw trzeba połączyć konsolę z kontem w usłudze. W tym celu z menu Guide trzeba wejść w zakładkę Przechwytywanie i udostępnianie, a następnie wybrać opcję „Live Streaming”. Potem musicie wprowadzić wyświetlony kod na stronie twitch.tv/activate i możecie bez problemu streamować wybraną grę.

Potem możecie podłączyć mikrofon i zewnętrzną kamerę i dostosować ich ustawienia do własnych potrzeb. Potem wystarczy tylko ustawić nazwę stream, postawić basen na środku pokoju i już – możecie spokojnie bawić się w rasowego streamera.

Jeśli powyższe wyjaśnienia są trochę niejasne, to Tom Warren The Verge wszystko elegancko wyjaśnił na filmie instruktażowym. Możecie także posiłkować się oficjalnym źródłem newsa.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.