Padem o ścianę

Zapowiedź Ghost Recon Breakpoint

Paweł Jastrzębski

Zgodnie w wcześniejszymi ploteczkami, Ubisoft ujawnił wczoraj kolejną część świetnej serii Ghost Recon. Zgodnie z przeciekami najnowsza część będzie nosić podtytuł Breakpoint i ukaże się 4 października.

Ghost Recon Breakpoint będzie kontynuacją Ghost Recon Wildlands i będzie garściami czerpać ze swojej poprzedniczki. Ponownie zatem otrzymamy kooperacyjną strzelankę w otwartym świecie. Rzecz jasna będziemy mogli również bawić się w pojedynkę – role wirtualnych kompanów przejmie wtedy AI.

Tym razem nie odwiedzimy żadnego realnego kraju, na co pewnie wpływ miały bardzo negatywne reakcje boliwijskiego rządu na sposób w jaki ich kraj został przedstawiony w Wildlands. Zamiast tego trafimy na fikcyjny archipelag Aurora, gdzie mieściła się siedziba technologicznego giganta – Skell Technology. Gdy z firmą nagle urywa się kontakt, oddział Duchów zostaje wysłany, by zbadać co się stało.

Na miejscu okazuje się, że firma została przejęta przez zbuntowany oddział Wilków – elitarnych amerykańskich żołnierzy. Na ich czele stoi Cole D. Walker, w którego wciela się sam Punisher – Jon Bernthal. Jest to były Duch, którego poznaliśmy jeszcze w Ghost Recon Wildlands.

Jako, że oddział Wilków jest równie dobrze wyszkolony jak nasze Duchy w Breakpoint większy nacisk zostanie położony na cichą eliminację wrogów. Wprowadzone zostaną też nowe rodzaje kamuflażu, jak np. wymazanie się błotem. Nowością będą także elementy survivalowe, jak chociażby samodzielne leczenie ran, które dostępne będzie dopiero po odczołganiu się na bezpieczną odległość.

Twórcy obiecują także 4 klasy dostępnych postaci, różniących się ekwipunkiem i umiejętnościami, a także dodawanie nowych klas po premierze.

Premiera Ghost Recon Breakpoint już 4 października na Xbox One, PS4 i PC. Samą grę możecie obejrzeć na niżej umieszczonych zwiastunach.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.