Padem o ścianę

Zapowiedź XCOM 2

Paweł Jastrzębski

Wydany w 2012 roku XCOM: Enemy Unknown był jedną z ciekawszych produkcji na konsole. Gra idealnie balansowała pomiędzy szacunkiem do oryginału i dążeniem do sprostania nowoczesnych standardów. Tym dziwniejsze było milczenie o jakielkowiek kontynuacji. Dopiero teraz – zupełnym cichaczem -Firaxis zapowiedziało sequel, którego premiera odbędzie się już w listopadzie tego roku. Z tej okazji wypuszczono również stosowany zwiastun.

Akcja gry ma miejsce 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ziemia znajduje się pod twardymi rządami kosmitów, a jedyne co stoi pomiędzy nimi, a całkowitą dominacją to organizacja XCOM, która stara się wykorzystać skąpe zasoby do wyzwolenia ludzkości.

Zgodnie z informacją prasową zmuszeni będziemy łączyś siłę ognia z działaniem z ukrycia. Dużą role ma odgrywać także rekrutacja żołnierzy i tworzenie ruchu oporu.

Jak na sequel przystało napotkamy więcej rodzajów wrogów, a także więcej kla żołnierzy. Standardowo również deweloperzy wspominają o leoszym, bardziej taktycznym systemie walki.

Tyle dobrych wiadomości – złą jest fakt, że zapowiedziana na razie tylko wersję na PC. O konsolowych jest cichutko, ale obstawiam, że i one doczekają się swojej edycji.

Więcej szczegółów na E3.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.