Padem o ścianę

Czerwiec w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Czerwiec za pasem więc najwyższa pora, żeby ogłosić jakie gry znajdą się w czerwcowej ofercie Games with Gold. Standardowo oferta na Xbox One jest wyraźnie słabsza niż na Xboxa 360, ale wielkiego dramatu nie ma.

Na nową generacje w czerwcu ściągniemy (oprócz dostępnego także miesiąc temu Pool Nation FX) Massive Chalice jest to ufundowana na Kickstarterze strategia turowa autorstwa Double Fine – twórców m.in. Psychonauts, Brutal Legends czy Broken Age. Ciekawostką jest fakt, że jest to nowość na Xbox One. Sama gra nie zapowiada się jakoś wybitnie, ale kto wie – może kogoś skusi.

Dużo lepiej jest na poprzedniej generacji. Pierwsza połowa czerwca należeć będzie do Just Cause 2 (81 na metacritic). Dla miłośników niczym nieskrępowanej rozwałki jest to pozycja niemalże obowiązkowa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę bliską premier 3 części przygód Rico Rodrigueza. W drugiej części sagi udajemy się na Panau, gdzie przemierzymy przeszło tysiąc kilmetrów kwadratowych by siać orgię zniszczenia i obalić naszego byłego mentora, któremu delikatnie odwaliło.

Pierwsza połowa czerwca stoi pod znakiem wybuchów i radosnej rozwałki, więc dla odmiany drugą połowe spędzimy na skradaniu się i unikaniu walki. Wtedy dostępny będzie bowiem Thief (69 na metacritic) – średnio udana czwarta część złodziejskich przygód Garretta – w której ważniejsza od rozwałki będzie krycie się w cieniu i cichutkie jak myszka opróżnianie sakiewek i sejfów.

Xbox One:

  1. Massive Chalice: 1-30 czerwca
  2. Pool Nation FX: 1-30 czerwca

Xbox 360:

  1. Just Cause 2: 1-15 czerwca:
  2. Thief: 16-30 czerwca:

Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.