Padem o ścianę

Grudniowe Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Grudzień już za pasem więc Microsoft z dumą ogłosił jakie gry znajdą się w grudniowej ofercie Games with Gold. Mówiąc w skrócie: nie jest dobrze :( Ale po kolei.

Xbox One otrzyma całą jedną grę ? to znaczy niby dwie, ale wzorem poprzednich miesięcy listopadowa oferta (Volgarr the Viking) zostaje przedłużona na grudzień. Jako nowość w grudniu otrzymujemy?. Worms Battlegrounds  (70 na metacritic). Niby fajnie, bo chyba każdy urodzony w 8 dekadzie poprzedniego wieku spędził niejeden wieczór na eksterminacji robali z bratem/kolegą/kolegami. Także taka podróż do dzieciństwa może być miła, ale serio?! Wormsy?! Na next genie?! Przecież to jest gra na przeglądarkę/komórkę/tablet, a nie na (teoretycznie) najbardziej zaawansowane urządzenie do wirtualnej rozrywki, które ma zapewnić niespotykane dotąd doznania. Obejrzałem zajawkę i gameplay tej produkcji i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to w samo grałem 20 lat temu z bratem. Pewnie ? dodano tutaj tryb fabularny, ale kto do cholery szuka fabuły w Wormsach? Obstawiam, że frajda z grania z żywym przeciwnikiem będzie taka sama jak zawsze, ale nie po to kupuje next gena by grać w Wormsy.

Na poczciwego Xboxa 360 otrzymujemy standardowo dwie gry ? pierwsze dwa tygodnie należeć będą do  The Raven: Legacy of a Master Thief (wersja na PC 74 na metacritic ? wersję konsolowe jeszcze nie ocenione) ? przygodowa gra detektywistyczna, w której przenosimy się do lat 60-tych XX wieku i próbujemy rozwikłać zagadkę tajemniczych kradzieży. Gra pierwotnie składa się z trzech epizodów, a za darmo ma być dostępny tylko pierwszy z nich. Ocenę opłacalności zaopatrzenia się w tą grę zostawiam Wam ? Ja podziękuje.

Od 16 grudnia za darmo będzie można ściągnąć SSX (82 na metacritic) -widowiskowy ?symulator? freestylowego zjazdu na desce snowboardowej. Miłośnicy całkowicie arcadowej rozrywki będą zachwyceni ? jeżeli zaś szukacie realistycznego symulatora sportów zimowych to trafiliście nie pod ten adres. W każdym razie zdecydowanie warto rozważyć ściągniecie tej produkcji ? nie miałem przyjemności obcowania z tą grą, ale z gameplayów, trailerów i recenzji wygląda na kawał radosnej rozrywki.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.