Padem o ścianę

Grudzień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Dosyć wcześnie Microsoft ogłosił jakie gry posiadacze golda ściągną w grudniu za darmo w ramach usługi Games with Gold. Nie będzie to najlepszy miesiąc w historii usługi, ale dramatu również nie ma – zdecydowanie jest w co zagrać. Pełna lista w rozwinięciu.

Xbox One:

  1. Sleeping Dogs: Definitive Edition: 1-31 grudnia
  2. Outlast: 16 grudnia – 15 stycznia

Xbox 360:

  1. Outland: 1-15 grudnia
  2. Burnout Paradise: 16-31 grudnia

Na Xbox One cały grudzień należeć będzie do Sleeping Dogs: Definitive Edition (75 na metacritic) – bardzo udany remaster gry z 2011 r. Wcielamy się w niej w Wie Shena, który próbuje zinfiltrować Triadę z Hong Kongu. Jest to typowy sandbox, ale z zalewu tego typu produkcji wyróżnia go nowatorskie podejście do walki – praktycznie nie używamy broni, a wszelkie problemy rozwiązujemy za pomocą pięści. Jakbyście byli zainteresowani, to moją recenzję przeczytacie tutaj.

Od połowy grudnia do Waszej dyspozycji będzie Outlast (80 na metacritic) – pierwszoosobowy survival horror, którego akcja dzieje się w szpitalu dla obłąkanych gdzieś w Kolorado. Wcielamy się w niej w dziennikarza Milesa Upshura, który dostaje cynk, że w szpitalu dzieje się coś bulwersującego. Włamuje się więc do szpitala, wyposażony wyłącznie w kamerę i odkrywa szokującą prawdę – pozycją dla tych, którzy lubią się bać 😉

Na Xbox 350 przez pierwsze dwa tygodnie do ściągnięcia będzie Outland (84 na metacritic) – dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi, w której wcielamy się postać, dręczonego wizjami młodzieńca, który udaje się w głąb  dżungli, by znaleźć odpowiedzi na pytania, któych nikt zdrowy na umyśle by nie zadał ;). Cechą wyróżniającą Outland od innych platformówek jest fakt, że nasz bohater  może przeobrażać się z formy jasnej w ciemną i odwrotnie, co determinuje jego odporność na ataki i zdolności.

W drugiej połowie grudnia zagramy za to w Burnout: Paradise (88 na metacritic) – moim prywatnym zdaniem jest to jedna z lepszych samochodówek w jakie grałem – gra stawia na radosną i niczym nieskrępowaną jazdę – realizm schowano do kieszeni, a na pierwszy plan wysuwa się destrukcja – jeśli nie graliście, to koniecznie musicie nadrobić.

Przypominam, że ?darmowe? gry z Xbox 360, działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.