Padem o ścianę

Grudzień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Wiadomo już jakie gry zawitają w grudniu do Games with Gold. Po całkiem dobrym listopadzie w grudniu usługa zalicza ponownie gorszy miesiąc. Choć na plus można wyróżnić fakt udostępnienia gry z pierwszego Xboxa.

Xbox One:     

  1. Q.U.B.E. 2 – 1-31 grudnia
  2. Never Alone – 16 grudnia – 15 stycznia

Xbox 360:

  1. Dragon Age II – 1-15 grudnia
  2. Mercenaries: Playground of Destruction – 16-31 grudnia

Początek grudnia na Xbox One należeć będzie do Q.U.B.E. 2 (78 na metacritic) – drugiej części gry logicznej, w której wcielamy się w archeolog Amelie Cross, która budzi się w ruinach pozaziemskiej cywilizacji. Naszym celem jest wydostanie się z pułapki i wrócić do domu.

Od połowy grudnia do usługi dołączy Never Alone (66 na metacritic) – platformówka z elementami gry logicznej, w której wcielamy się w młodą dziewczynę z plemienia Inupiaq, która w raz ze swoim białym lisem udaje się w wyprawę, która ma uratować plemię i powstrzymać nadejście wiecznej zimy. Gra została oparta na wierzeniach ludu Inuitów, a nad wiernością czuwali członkowie współczesnych starszyzn plemiennych, jak również potomków Inuitów.

Na Xbox 360 grudzień zacznie się z Dragon Age 2 (79 na metacritic) – druga część „smoczego” RPG od BioWare. Tym razem wcielamy się w Hawke’a  – jedynego ocalałego z zagłady swojego domu, który przeszedł do historii jako Mistrz Kirkwall. Jego historię opowiada krasnolud Varrick.

Ostatnią dostępną w grudniu grą w ramach Games with Gold jest Mercenaries: Playground of Destruction – gra FPS/TPS z oryginalnego Xboxa, w której wcielamy się w tytułowych najemników, którzy próbują wszelkimi możliwymi środkami obalić Północnokoreański reżim i podzielić między siebie 100mln$ nagrody.

Przypominam, że wszystkie dostępne w Games with Gold gry, działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.