Padem o ścianę

Kwiecień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Zbliża się koniec marca, więc najwyższa pora, by poznać co na nas czeka w Games with Gold w kwietniu. Tym razem zadowoleni powinni być zwłaszcza miłośnicy gier z pierwszego Xboxa. Ale i pozostali gracze raczej nie powinni narzekać.

W kwietniu, do Games with Gold dołączą:

Xbox One:

  1. Technomancer: 1-30 kwietnia
  2. Outcast: Second Contact: 16 kwietnie – 15 maja

Xbox 360:

  1. Star Wars Battlefront II: 1-15 kwietnia
  2. Ghost Recon Advanced Warfighter 2 – 16-30 kwietnia

Na Xbox One od początku kwietnia dostępny będzie do ściągnięcia Technomancer (68 na metacritic), który zabierze nas w daleką przyszłość – 200 lat po tym jak ludzkość skolonizowała Marsa. Wcielimy się w młodego technomancera Zachariah, którego działania mają mieć wpływ na losy planety. Technomancererzy w uniwersum gry, to genetycznie zmodyfikowaniu wojownicy będący także strażnikami starożytnej wiedzy. W walce łączę broń z nabytymi w wyniku mutacji mocami.

Od połowy kwietnia Outcast: Second Contact (67 na metacritic) – remake wydanego w 199 r. Outlasta, którego akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której amerykańce wystrzelili sondę, by udowodnić, że w kosmosie nie ma obcych form życia.. Jak to zwykle w takich wypadkach bywa okazuje się,  że jest dokładnie inaczej 😉

Na Xbox 360 miesiąc zacznie się Star Wars Battlefront II (84 na metacritic). Nie chodzi tu rzecz jasna o odsłonę sprzed dwóch lat od Dice, a o wersję z oryginalnego Xboxa z 2005 r. – multiplayerowa gra, której akcja dzieje się w świecie Gwiezdnych Wojen. Warto sprawdzić, bo według wielu jest odsłoną znacznie lepszą niż jej młodsza siostra.

Ostatnią grą dostępną w kwietniu w Games with Gold będzie Ghost Recon Advanced Warfare 2 (86 na metacritic) – jedna z lepszych gier sygnowanych marką Ghost Recon. Jest to taktyczny shooter w najlepszym wydaniu – każdy ruch trzeba tutaj planować i nie ma niemalże miejsca na jakikolwiek błąd. Miłośnicy tego gatunku nawet teraz powinni być zadowoleni.

Przypominam, że wszystkie gry z Xbox 360, które trafiają do Games with Gold, dostępne są na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.