Padem o ścianę

Kwiecień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Kwiecień już nas przywitał w całej swojej glorii, więc pora poznać co dla nas Microsoft przygotował w kwietniu w Games with Gold.

Xbox One:

  1. Project Cars 2: 1-30 kwietnia
  2. Knights of Pen and Paper Bundle: 16 kwietnia-15 maja

Xbox 360:

  1. Fable Anniversary: 1-15 kwietnia
  2. Toybox Turbos:  16-30 kwietnia

Miesiąc na Xbox One zacznie  Project Cars 2 (84 na metacritic) – druga części tej realistycznej ściagałki, twórcy chcą jeszcze bardziej postawić na realizm, w czym pomóc ma poprawiona fizyka i usprawniona inteligencja przeciwników. Do naszej dyspozycji oddane zostanie ponad 170 samochodów i 60 tras – w tym odbywające się w różnej scenerii i zmiennych warunkach atmosferycznych.

Od połowy miesiąca do ściągnięcia dostępne będzie Knights of Pen and Paper Bundle – zestaw dwóch gier, składający się z Knights of Pen and Paper +1 Deluxier Edition (80 na metacritic) i Pen & Paper 2 Deluxiest Edition. Są to nietypowe cRPGi, w których kierujemy graczami siedzącymi przy stole i grającymi w papierowego RPG-a.

Na Xbox 360 miesiąc zacznie się Fable Anniversary (68 na metacritic) – odświeżona wersja legendarnego rpg-a, przygotowana specjalnie na 10 rocznice premiery. W grze wcielamy się w małego chłopca, który jest świadkiem masakry dokonanej na rodzinnej wiosce.  Po tym przykrym wydarzeniu nasz bohater zostaje przygarnięty przez Gildię Bohaterów. Gra, mimo już ponad 6 lat na karku (16 licząc od premiery) charakteryzuje się sporą dowolnością działań – każdy konflikt możemy rozwiązać na kilka sposobów, a opcjami romansowymi Fable może zawstydzić współczesne gry – nasz bohater może doprowadzić do ożenku z NPC-em, kupna domku i prowadzenia niemalże sielskiego życia.

Ostatnią grą dostępną w kwietniu w Games with Gold będzie Toybox Turbos (78 na metacritic) – wyścigówka od Codemasters, która wygląda na mocno inspirowaną legendarnymi MicroMachines. Akcje gry obserwujemy z rzuty izometrycznego. Ścigamy się zatem miniaturowymi autkami po torach zbudowanych ze stołu bilardowego, szkolnej ławki czy kuchni.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.