Padem o ścianę

Listopadowe Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Z racji końcówki miesiąca Microsoft ogłosił gry dostępne w listopadowej ofercie Games with Gold. Dla posiadacze Xbox One, po słabym październiku, dostaną jeszcze słabszy listopad. Dla właścicieli Xbox 360 zaś, przygotowano jedną kaszankę i jedną całkiem niezłą grę.

Listopad w Xbox One będzie stał pod znakiem Volgar the Viking. Jeśli nazwa nic Wam nie mówi, to nie jesteście odosobnieni ? jest szerzej nikomu nie znana gra, której pojawienie się w GwG jest jednocześnie jej premierą. Po obejrzeniu zajawki i szybkim researchu wyłania się obraz chodzonej platformówki beat ?em up, w której sterujemy tytułowym Wikingiem. Według zapewnień twórców gra ma nas przenieść w czasów, gdy po szkole śmigało się do salonu gier mieszczącego się nad Burger Kingiem na warszawskim Placu Konstytucji, by przewalić masę kasy na automaty z Metal Slugiem. Tak więc ma być trudno, wymagająco i ? brzydko. Gra wygląda jakby twórcy spędzili masę roboczogodzin by sprawić żeby ta gra wyglądała tak brzydko. Z pewnością ściągnę, ale zagram dopiero jak nie będzie nic innego ? zwłaszcza, że nie ma coopa.

W pierwszej połowie listopada właściciele Xbox 360 zostaną uszczęśliwieni grą o jakże radosnym tytule Viva Pi?ata: Trouble in Paradise (82 na metacritic)- przeznaczona wyłącznie dla młodszego, bądź bardzo upalonego, gracza. W skrócie ? latamy z łopatą i pilnujemy zwierzaczków by były radosne ? zdecydowanie polecam odpuścić i nie marnować przestrzeni dyskowej.

Druga część listopada będzie zaś należała do Red Faction: Guerilla (85 na metacritic), w której wcielamy się w górnika na Marsie, który zapatrzył się trochę za bardzo na polskich kolegów i rusza z kilofem na oprawcę. Cechą charakterystyczną serii Red Faction, jest niesamowity model zniszczeń ? wspomnianym kilofem możemy rozpirzyć dosłownie każdy budynek jaki nam wejdzie w pole widzenia. Tą pozycje akurat sugeruje ściągnąć ? moim zdaniem jest przykładem jak powinna wyglądać usługa Games with Gold – pozwolić graczom zapoznać się z trochę starszymi grami, które zupełnie nie zasłużenie przeszły bez echa ? dokładnie tak jak Guerilla.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.