Padem o ścianę

Luty w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Jak zwykle pod koniec miesiąca Microsoft ujawnił jakie tytuły trafią do usługi Games with Gold. I choć od wielu miesięcy nie ma się co spodziewać cudów, to jednak luty zapowiada się całkiem dobrym miesiącem.

Xbox One:

  1. Bloodstained: Curse of the Moon: 1-28 lutego
  2. SUPER BOMBERMAN R: 16 lutego-15 marca

Xbox 360:

  1. Assassin’s Creed Rogue: 1-15 lutego
  2. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy: 16-28 lutego

Przez cały luty na Xbox One do ściągnięcia będzie Bloodstained: Curse of the Moon (70 na metacritic). Platformówka z elementami akcji, której stylistyka przywodzi na myśl pierwsze gry z serii Castlevania. Jej głównym bohaterem jest Zangetsu – łowca demonów, który przemierza mroczną krainę, by dotrzeć do zamku, w którym swoją siedzibę ma potężny upadły anioł. Naszym celem będzie rzecz jasna posłanie go w siedem diabłów. Oprócz Zangetsu są jeszcze 3 grywalne postacie – posługującą się biczem Miriam, alchemikiem Alfredem i posługujący się czarną magią Gebel. Między tymi postaciami możemy się dowolnie przełączać podczas gry, by dostać się w niedostępne dla innych postaci miejsca lub uzyskać przewagę na polu bitwy.

Od drugiej połowy lutego na Xbox One dostępne będzie SUPER BOMBERMAN R (63 na metacritic) – nowa odsłona klasycznego Bombermana w oprawie 3D, ale w klasycznym rzutem z góry. Wcielamy się w niej w tytułowego Bombermana, który za pomocą bomb pozbywa się wrogów i przeciwników. Swego czasu mocno z bratem cieliśmy w starego Bomebermana, więc pewnie z nostalgii sprawdzę nową wersję.

Na Xbox 360 miesiąc zacznie się Assassin’s Creed Rogue (72 na metacritic) – akcja tej części serii toczy się miedzy wydarzeniami znanymi z Assassin’s Creed IV Black Flag a Assassin’s Creed III. Wcielamy się w niej w Shaya Cormacka – byłego assassyna, który dołącza do Templariuszy i rozpoczyna własne polowanie na swoich dawnych braci. Jest to jednocześnie ostatnia część serii, która wyszła na Xbox 360.

Od drugiej połowy lutego do ściągnięcia będzie  Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy – wcielamy się w niej w studenta akademii Jedi prowadzonej na Yavin 4 przez Luke’a Skywalkera. Podczas rozgrywki poznamy wszystkie tajniki mocy i nauczymy się walczyć mieczem świetlnym.

Przypominam, że wszystkie gry dostępne w usłudze Games with Gold na Xbox 360 z automatu działają działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.