Padem o ścianę

Maj w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Majówka za pasem i choć w tym roku raczej nie ma co spodziewać się szturmu na mazurskie kurorty, to Microsoft nie zapomina o tym, byśmy mieli w co grać i ujawnia majową ofertę gier, jakie trafią do Games with Gold.

Xbox One:

  1. V Rally 4: 1-31 maja
  2. Warhammer 40.000: Inquisitor – Martyr: 16 maja-15 czerwca

Xbox 360:

  1. Sensible World of Soccer: 1-15 maja
  2. Overlord 2: 16-31 maja

Na Xbox One maj przywitamy V-Rally 4 (67 na metacritic) – czwarta odsłona wyścigowej serii, która tym razem zabierze nas w w wyprawę po całym świecie, gdzie ścigać się będziemy za sterami ponad 50 licencjonowanych samochód. Oprócz klasycznych rajdów, twórcy dali nam także możliwość sprawdzenia się za kierownicą buggy czy Hillclimbingu.

Drugą grą dostępną w maju na Xbox One będzie Warhammer 40.000: Inquisitor – Martyr (71 na metacritic) – RPG akcji z rzutem izometrycznym, w którym wcielamy się w tytułowego Inkwizytora – agenta Imperatora, który zostaje wysłany na odległe rubieże Imperium, do Sektora Caligari, gdzie będzie musiał zmierzyć się z siłami Chaosu. Oprócz kampanii dla jednego gracza, gra zaoferuje także tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy spróbuje przywrócić chwałę Imperium.

Maj w ofercie na Xbox 360, przywita Sensible World of Soccer (81 na metacritic) – remake legendarnej gry, którą kojarzą chyba wszyscy gracze, zaczynający swoją przygodę z grami w latach 90-tych (sam nie zliczę ile połamałem joysticków podczas rozgrywki). Od współczesnych odsłon wirtualnej piłki kopanej, wyróżnia ją przede wszystkich rzut z lotu ptaka oraz niczym nieskrępowana, a przy tym mało realistyczna rozgrywka. Pozycja w sam raz na przypomnienie sobie dawnych czasów 😀

Ostatnią grą, jaka pojawi się w Games with Gold w maju, będzie Overlord 2 (75 na metacritic) – gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w antybohatera, a naszym celem będzie zostać wielkim i strasznym Władcą. Kluczem do osiągnięcia celu jest horda minionów, nad która mamy całkowitą władze.

Przypominam, że wszystkie dostępne w Games with Gold gry z oryginalnego Xboxa jak i Xboxa 360, hulają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.