Padem o ścianę

Marzec w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Do końca lutego coraz mniej, więc najwyższa pora poznać, jakie gry dostępne będą w marcu w ramach usługi Games with Gold. W skrócie – jest nieźle.

Xbox One:

  1. Layers of Fear: 1-31 marca
  2. Evolve Ultim ate Edition: 16 marca – 15 kwietnia

Xbox 360:

  1. Borderlands 2: 1-15 marca
  2. Heavy Weapon: 16-31 marca

Marzec na Xbox One zaczniemy z Layers of Fear (78 na metacritic) – pierwszoosobowy polski horror, będący dziełem krakowskiego studia Bloober Team. Wcielamy się w nim w XIX-sto wiecznego malarza, który pragnie ukończyć swoje opus magnum. W tym celu przemierza swoją posiadłość w poszukiwaniu składników. Szybko okazuje się, że razem z przeszukiwaniem posiadłości, zagłębiamy się w umysł malarza. Gra charakteryzuje się nieliniową fabułą, którą odkrywamy m.in. za pomocą porozrzucanych po domu notatkach.

Od 16 marca do ściągnięcia będzie Evolve Ultimate Edition (77 na metacritic) – asymetryczny multiplayerowy shooter, w którym czterech graczy wciela się w łowców potworów, a jeden w ich zwierzynę. Gra charakteryzuje się mnogością klas zarówno łowców jak i potworów. Nie osiągnęła ona zbyt dużego sukcesu komercyjnego, ale przy odrobinie dobrej woli może Was bawić przez kilka tygodni.

Na Xbox 360 pierwsza połowa marca należeć będzie do Borderlands 2 (89 na metacritic) – Shooter RPG, czerpiący garściami z takich klasyków jak Diablo (jakkolwiek by to głupio nie brzmiało) – zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywany sprzęt. Gra jest wybitnie nastawiona na kooperacje (zabawa samemu szybko nudzi), więc jeśli macie grupę znajomych, to na bank będziecie zadowoleni.

Najmniej znaną z marcowych gier, będzie (dostępna od 16 marca) Heavy Weapon (77 na metacritic). Jest to zręcznościowa gra 2D, w której wcielamy się w mały, ale zwinny czołg i próbujemy odeprzeć sowiecką inwazję (gra dzieje się w 1984 roku). Zabawa polega na zestrzeleniu jak największej liczby wrogich jednostek.

Przypominam, że wszystkie gry na dostępne w usłudze na Xbox 360, działają na Xbox One za pomocą wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.