Padem o ścianę

Marzec w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Najkrótszy miesiąc w roku powoli zmierza ku końcowi, więć warto przyjrzeć się, jakie gry trafią do Games with Gold w marcu. Szału może nie ma, ale też i powodu, by rozdzierać szaty brak.

Xbox One:

  1. Batman: The Enemy Within – 1-31 marca
  2. Shantae: Half-Genie Hero – 16 marca – 15 kwietnia

Xbox 360:

  1. Castlevania: Lords of Shadow 2 – 1-15 marca
  2. Sonic Generations – 16-31 marca

Marzec na Xbox One przywita Batman: The Enemy Within – bezpośrednia kontynuacja Batman: The Telltale Series (która nota bene była w Games with Gold w styczniu). Tym razem Morczny Rycerz musi zmierzyć się m.in. z Riddlerem i Jokerem. Nie zabraknie także wyzwań wq prywatnym życiu Bruce’a Wayne’a. Pozycja w sam raz dla łowców aczików – można łatwo nabić sobie calaczka.

Drugą marcową grą na Xbox One będzie Shantee: Half-Genie Hero (80 na metacritic) dwuwymiarowa platformówka tocząca się w świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Wcielamy się w niej w tytułową bohaterkę, która jest hybrydą człowieka i dżina, która zostaje przeniesiona do wymiaru dżinów, gdzie musi pokonać prastare zło.

Na Xbox 360 przez pierwszą połowę marca dostępna będzie Castlevania: Lords of Shadow 2 (70 na metacritic) – kontynuacja wydanego w 2010 Castlevania: Lords of Shadow, która „przerobiła” legendarna serię na klasycznego slashera. Ponownie wcielamy się w niej w Gabriela Belmonta. Po wydarzeniach z pierwszej części stał się on tytułowym Lordem Ciemności. Po kilku stuleciach krwawych rządów zamyka się on w pustelni, gdzie odwiedza go dawny przyjaciel, proponując mu walkę z nowym zagrożeniem – Szatanem.

Ostatnią dostępna w marcu w Games with Gold będzie Sonic Generations (77 na metacritic) – zręcznościowa platformówka, powstała na 20 lecie legendarnego Sonica. W tej odsłonie jako klasyczny lub „współczesny” Sonic musimy pozamykać dziury czasoprzestrzenne. Gra jest klasyczną platformówką 2D, której rozgrywka przywodzi na myśl klasyczne części serii.

Przypominam, że wszystkie dostępne w Games with Gold gry z oryginalnego Xboxa jak i Xboxa 360, hulają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.