Padem o ścianę

Microsoft Store – zakupy na innych regionach

Paweł Jastrzębski

Co tydzień Microsoft daje nam okazję nabyć taniej cyfrowe wersję gier. Jest jednak sposób by robić to legalnie w jeszcze tańszy sposób – na innych regionach. Wszystko dzięki brakowi blokady regionalnej. Z poniższego tekstu dowiecie się jak to robić.

Zasada zakupów jest taka sama na każdym regionie – co ważne  możecie praktycznie bez ograniczeń „skakać” po regionach. Przeprowadzę Was jednak krok po kroku po zakupach w regionie, który co do zasady, ma najlepsze ceny – Turcji.

Pierwszym krokiem jest dodanie Waszego fikcyjnego adresu na innym regionie. W tym celu musicie wejść w ustawienia swojego konta na Microsoft.com i w zakładce „Płatności i Rozliczenia” wybieracie opcję „Książka Adresowa”, a następnie „Dodaj nowy adres”. (klikając na screena możecie go podejrzeć w wyższej rozdzielczości).

Poradnik - nowy adres

Następnie wyszukujecie dowolny adres w googlu (ja wybrałem Ambasadę RP w Ankarze) i wklepujecie jego dane. Tutaj pojawia się jedyna różnica miedzy regionami – w USA do ceny gry trzeba bowiem doliczyć podatek, który się różni w zależności od Stanu. W kilku jednak Stanach podatku nie ma w ogóle, więc warto „zamieszkać” w nich. Jednym z takich stanów jest Delaware, w którym adres możecie wygenerować np. na tej stronie.  Generalnie jednak zasada jest taka sama dla wszystkich regionów.

POradnik Adres turcja

Gdy już macie adres, warto nabyć kartę zdrapkę, która pozwoli doładować Wasze konta. Stron które pozwalają na takie zakupy jest spot, ja jednak polecam MTCGame, SEA Gamer czy Nilt.ru. Kiedy już zaopatrzycie się w odpowiednią zdrapkę, przechodzicie na stronę interesującej Was gry w Microsoft Store, a następnie na samym dole strony zmieniacie język na interesujący Was. Możecie też zastosować prostszą metodę i w pasku adresu frazę „pl-pl” zamienić np. frazą „tr-tr” (dla Turcji), „ru-ru” (dla Rosji), czy „en-us” (dla USA).

Poradnik - zmiana języka strony

Poradnik - zmiana języka Rosja Turcja

W tym momencie powinna Wam się już pojawić cena w obcej walucie, dla której już macie zdrapkę. Klikacie zatem lewy przycisk – prawy jest do sprawienia komuś prezentu. Jeśli nie czujecie się pewnie klikając w niewiele mówiące krzaczki, możecie zastosować translatory stron www, które powinna mieć każda popularna przeglądarka.

Poradnik - zakup

Następnie musicie dodać metodę płatności (bo właśnie to oznaczają te krzaczki na screenie poniżej).

Poradnik - zakup 2

I klikacie płatność karta przedpłaconą jako metodę płatności.

Poradnik - zakup 3

Po wklepaniu numeru otrzymanego ze sklepu ze zdrapkami Wasze konto zostanie doładowane odpowiednią kwotą i możecie kliknąć „Satin Al” w celu potwierdzenia zakupu. Z Waszego konta zostanie pobrana tylko kwota stanowiąca koszt zakupu – reszta obcej waluty zostanie na przyszłe zakupy. Niestety jest to jedyna opcja doładowania konta – jeśli spróbujecie doładować konto za pomocą tradycyjnego „Wymień Kod”, napotkacie informację, o braku kompatybilności regionu konta i zdrapki. Mimo wszystko ceny na innych regionach są tak korzystne, że ta drobna niedogodność staje się zupełnie bez znaczenia.

Poradnik - zakup 4

I to cała filozofia – gra jest już przypisana do Waszego konta i znajduje się w zakładce „do instalacji” bądź w zainstalowanych grach (w zależności od ustawień Waszej konsoli). Co ważne język gry przypisany jest do ustawień Waszego regionu na konsoli, więc jeśli dana gra w Polsce posiada polską wersję językową, a region Waszej konsoli ustawiony jest na Polskę, to niezależnie, gdzie grę kupiliście, otrzymacie ją w polskiej wersji językowej.

Jeśli nie chce Wam się skakać po regionach i sprawdzać ceny gier, to możecie zajrzeć na stronę Xbox Price Checker, by zobaczyć w którym regionie interesująca Was gra jest najtańsza.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.