Padem o ścianę

Październik w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Oferty tygodnia Microsoft ostatnio delikatnie mówiąc zaniedbuje, ale za to do październikowej oferty Games with Gold nie można przypieprzyć. To znaczy niby do oferty na Xbox One można, ale to byłoby czepialstwo. Na tą konsole dostępny bez dodatkowych opłat będzie bowiem niezależny tytuł Chariot, który debiutuje tym samym na platformie Microsoftu. Z racji tego, że nie miała ona jeszcze premiery ciężko jest cokolwiek o niej napisać. Z opisu wynika, że jest to kooperacyjna platformówka, w której celem jest przetransportowanie ciała naszego ojca ? króla ? na miejsce pogrzebu. Po objerzeniu zajawki nasunęło mi się skojarzenie z Max: The Curse of Brotherhood i Ja lepszej rekomendacji nie potrzebuje.

Prawdziwe fajerwerki czekają za to na Xboxie 360. W pierwszej połowie miesiąca dostępny będzie bowiem Battlefield: Bad Company 2. Spin off głównej serii charakteryzuje się trochę luźniejszym podejściem do rzeczywistości. Przy tym posiada całkiem ciekawą kampanię singlową, w której steruje się tytułowa Złą Kompanią. Zwykle nie przepadam z polski dubbingiem w grach, ale tutaj o dziwo pasuje. Niezły jest zwłaszcza Czarek Pazura. Przechodząc kilka lat temu kampanię bawiłem się przednio więc zdecydowanie polecam ogranie tego tytułu. Niewiele niestety jestem w stanie powiedzieć o multiplayerze z tego prostego powodu, że zagrałem może dwa mecze i wkurwiony wystawiłem grę na allegro. I nie dlatego, że grało się marnie. Po prostu czerstwy byłem jak cholera i nie starczyło mi cierpliwości na trenowanie :( Największą jej wadą jest brak kanapowego coopa ? a szkoda, bo przechodzenie kampanii przez sieć z obcą osobą, to niestety nie to samo.

Druga połowa października należeć będzie do Śmierci. I to dosłownie, bo w Darskiders II wcielimy się w tego Jeźdźca Apokalipsy, który pragnie oczyścić imię bohatera pierwszej części ? Wojny. Z racji tego, że slashery nie są moim ulubionym gatunkiem gier nie grałem niestety w żadną z części serii. Wiem za to, że Darksiders II dzierży do spółki z Enslaved tytuł najbardziej niedocenianego tytułu poprzedniej generacji. Przygody Śmierci, mimo wysokich ocen (83 wersji na X360 na metacritic) nie sprzedało się zbyt dobrze i było jednym z powodów bankructwa uznanego studia THQ (komputerowcy mogą kojarzyć je z serią Dawn of War). W każdym razie mimo dwóch lat na karku warto ją przetestować.

Generalnie październikowa oferta Games with Gold spełnia moje oczekiwania. Pomijając, że na Xbox One nie dostajemy gry klasy AAA (czego trochę trudno się spodziewać w tym momencie), to oferta na Xbox 360 jest naprawdę dobra. Dostajemy dwie nie najnowsze gry, ale żadna z nich nie jest klasyczną zapchajdziurą. Obie są w czołówce swoich gatunków i powinny zapewnić dużo frajdy z grania.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.