Padem o ścianę

Styczeń w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Jeszcze przed świętami Microsoft podał, jakie tytuły przywitają nowy rok w Games with Gold. Oferta trzeba przyznać najgorsza nie jest – zwłaszcza jeden tytuł mocno przykuwa uwagę.

Xbox One

  1. Celeste: 1-31 stycznia 2019 r.
  2. WRC 6: 16 stycznia-15 lutego 2019 r.

Xbox 360:

  1. Lara Croft and the Guardian of Light: 1-15 stycznia 2019 r.
  2. Far Cry 2: 16 -31 stycznia 2018 r.

Kiedy większość z nas będzie leczyć posylwestrowego kaca do usługi do Games with Gold zawita Celeste (94 na metacritic) – zdobywca nagrody najlepszej niezależnej gry 2018 r. Jest to plaformówka, w której wcielamy się w tytułową bohaterkę, towarzysząc jej w niebezpiecznej wyprawie na szczyt góry. POzycja bardzo ciekawa i zdecydowanie warto się nad nią pochylić.

Od połowy stycznia w Games with Gold dostępne będzie WRC 6 (66 na metacritic) – realistyczna wyścigówka, która pozwoli nam wcielić się kierowcę jednego z oficjalnych zespołów rajdowych mistrzostw świata. Dla miłośników pozycja obowiązkowa – reszta może spokojnie odpuścić.

Jakby znając legendarny tekst polskiego internetu, od nowego roku Microsoft pozwoli zagrać w grę – konkretnie w LAra Croft and the Guardian of Light (85 na metacritic) – spin off głównej serii z gatunku twin stick shooter. Bardzo przyjemna gra, która najlepiej sprawdza się w kanapowym coopie. Warto jednak nadmienić, że była ona w Games with Gold także w styczniu 2014 r. Także powoli Microsoft robi kółeczko.

Ostatnią pozycją dostępna w styczniu 2019 r. będzie Far Cry 2 (85 n metacritic) – druga cześć hitowej serii, a jednocześnie pierwsza wyprodukowana przez Ubisoft. W grze wcielamy się w najemnika, który zostaje wysłany do ogarniętego wojną domową fikcyjnego państwa w Afryce, by zlikwidować niejakiego Szakala. Smaczku misji dodaje fakt, że nasz bohater jest chory na malarię i ciągle potrzebuje lekarstwa.

Przypominam, że wszystkie gry dostępne w Games with Gold na Xbox 360, będą dostępne na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.