Padem o ścianę

Wrzesień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Sierpień już powoli zmierza ku końcowi, więc nadeszła odpowiednia pora by Microsoft podał jakie gry posiadacze Golda ściągną we wrześniu za darmo. Generalnie po raz pierwszy od dawna oferta na Xbox 360 jest lepsza niż na Xbox One.

Xbox One:

  1. Earthlock: Festival of Magic: 1-30 września
  2. Assassin?s Creed Chronicles: China: 16 września – 15 października

Xbox 360:

  1. Forza Horizon: 1-15 września
  2. Mirror?s Edge: 16-30 września

Earthlock: Festival of Magic, to gra której pojawienie się w Games with Gold, to jednocześnie premiera gry. Także ciężko powiedzieć o niej coś innego niż wiadomości prasowe. Generalnie jest to niezależny turowy eRPeG, którego akcja dzieje się na planecie Umbra, która w wyniku kataklizmu przestała kręcić się wokół własnej osi. Wcielimy się w niej w Amona – poszukiwacza przygód, który popadając w konflikt z Imperium Suviańskim wyrusza na niebezpieczną przygodę, podczas której odkryje tajemnicę kataklizmu i (być może) uratuje świat.

W drugiej połowie wrześnie zagramy w Assassin?s Creed Chronicles: China (67 na metacritic) – recenzowany już przeze mnie spin-off głównej serii, który w wielu miejscach był lepszy niż takie Assassin’s Creed Unity. Gra w sumie całkiem przyjemna, ale dupy nie urywająca.

Na Xbox 360 na początku września pogramy z kolei w Forza Horizon (85 na metacritic) – bardziej luźniejsze podejście do wyścigów niż w serii-matce, co bynajmniej nie oznacza braku realizmu. Tym razem opuścimy zamknięte tory na rzecz otwartych przestrzeni festiwalu Horizon. Absolutny must have dla wszystkich miłośników wyścigów.

W drugiej połowie września na naszych konsolach zagości Mirror’s Edge (79 na metacritic) – pierwsza część przygód Faith nie otrzymała takiego zainteresowania graczy na jakie zasługiwała, ale jest to naprawdę solidna gra, która powinna Wam dać kupę radości.

Przypominam, że ?darmowe? gry z Xbox 360, działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.