Padem o ścianę

A Plague Tale: Innocence z next genową łatką

Paweł Jastrzębski

A Plague Tale: Innocence było jednym z większych zaskoczeń 2019 roku. Było to całkowicie nowe IP, które zebrało bardzo dobre oceny i z miejsca zdobyło uznanie graczy. W przyszłym roku pojawi się druga część, o podtytule Requiem, a już niedługo pierwsza część doczeka się next genowej łatki.

A Plague Tale: Innocence to przygodowa gra akcji ze sporymi elementami skradanki, której akcja przenosi nas do Francji w epoce Czarnej Śmierci. Fabuła gry toczy się wokół nastoletniej Amicii i jej młodszego brata Hugo. Nasi protagoniści uciekają przed Inkwizycją, która nie wiedzieć czemu zabiła ich rodziców, a teraz poszukuje chłopca. Dodatkową trudnością będzie tajemnicza choroba chłopca, a także grasujące szczury.

Gra urzekała klimatem i historią, która trzymała w napięciu od pierwszych kadrów do napisów końcowych. Sam ograłem ją w ramach Xbox Game Pass i nie żałuje ani sekundy.

Jeśli z jakichś powodów nie dane było Wam jeszcze zapoznać się z przygodami Amicii i Hugo, to być może zachęci Was do tego next genowa łatka, która pojawi się już 6 lipca 2021 r. na Xbox Series X|S. Łatka wprowadzi rozdzielczość 4K przy 60fps i różnego rodzaju usprawnieniach graficznych. Dodatkowo dla posiadaczy wersji na past geny będzie ona całkowicie darmowa.

Warto dodatkowo nadmienić, że A Plague Tale: Innocence znajduje się w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.