Padem o ścianę

Agents of Mayhem z nowym zwiastunem

Paweł Jastrzębski

Z każdym kolejnym zwiastunem, coraz bardziej przemawia do mnie Agents of Mayhem – nowa gra studio Violition – twórców m.in. Saints Row. Nie inaczej jest z najnowszym, który urzekł mnie fajnym nawiązaniem do serialu z lat 80-tych.

Zwiastun co prawda skupiać się ma (według tytułu) na wyposażeniu, którym siać będziemy zniszczenie na ulicach Seulu i na jego twórcy – Gremlinie, ale niestety zbyt wiele go nie ma. Zobaczymy raptem zamykającą wrogów w naelektryzowanych kulach Gutterball Gun czy zmieniającą przeciwników w fioletowe i wybuchające króliki Cabbit Bomb.

Co jednak z tego, skoro zwiastun (podobnie zresztą jak poprzednie) aż ocieka klimatem lat 80-tych (czyli lat 90-tych w Polsce 😉 ) – tym razem padło na Toma Selleca i serial Magnum (ktoś z Was może go jeszcze pamięta?). W zwiastunie wciela się w niego znany z Saints Row Johnny Gat (którego możemy zdobyć zamawiając grę przed premierą).

Przypominam, ze Agents of Mayhem toczy się w tym samym uniwersum co Saints Row – powstałym w wyniku jednego z alternatywnych zakończeń do Gat out of Hell.

Agents of Mayhem to zręcznościowa gra akcji, której wyróżniającym elementem ma być możliwość dowolnego przeskakiwania między postaciami. W grze wcielimy się w członków grupy, która walczy z organizacją LEGION (League of Evil Gentlemen Intent on Obliterating Nations), która de facto przejęła władze nad światem. Cechą wyróżniającą Agents of Mayhem od innych gier akcji, jest fakt, że kierujemy naraz trzema, wybranymi wcześniej, postaciami, między którymi możemy dowolnie przeskakiwać podczas gry.

Agents of Mayhem zadebiutuje 18 sierpnia na Xbox One, PS4 i PC – polskim wydawcą został Techland.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.