Padem o ścianę

Battlefield 2042 oficjalnie zapowiedziany

Paweł Jastrzębski

Po wielu doniesieniach, plotkach i zajawkach w końcu mamy oficjalne potwierdzenie – Battlefield 6 to Battlefield 2042, który ukaże się 22 października na Xbox Series X|S, PS5, Xbox One, PS4 i PC.

Na początku pierwsze rozczarowanie – Battlefield 2042 będzie grą wyłącznie multiplayerową. Twórcy zrezygnowali z opcji dodania jakiejkolwiek, choćby szczątkowej kampanii singlowej. Także jeśli tego szukaliście w nowych Battlefieldzie, to możecie przestać czytać dalej.

Dla tych co preferują rozgrywkę sieciową, DICE przygotowało pojedynki dla 128 graczy na Xbox Series X|S, PS5 i PC i 64 na Xbox One i PS4. Twórcy na start przygotowali dla nas 7 map: Orbital (Gujana), Doha (Katar),  Songdo (Korea Południowa),  Brani (Singapur),Alang (Indie),  Queen Maud (Antarktyda) oraz egipska pustynia.

Do naszej dyspozycji oddanych zostanie 10 Specjalistów z unikalnymi umiejętnościami i perkami (w ciągu roku ta liczba zwiększy się o 4). Na pierwszy rok wsparcie, DICE obiecuje odpalenie 4 sezonów, z nowymi specjalistami i battlepassami.

Gra zadebiutuje 22 października 2021 r. – przed premierą odbędą się beta testy, dostępne dla abonentów EA Play, lub tych co złożyli zamówienia przedpremierowe. Co ciekawe, gra nie będzie wspierać Smart Delivery, a wersja na current geny jest o 50 zł droższa od wersji na past geny (349 zł vs 299 zł). Chyba, że kupicie co najmniej edycję Złotą za 450 zł lub Ultimate za 550 zł – wtedy będziecie mieli dostęp do obu wersji. Więc warto sobie to dobrze zaplanować, jeśli planujecie przesiadkę na nową generacje w trakcie potencjalnego grania w Battlefield 2042.

Póki co EA zaprezentowało zwiastun bez gameplaya – ten mamy zobaczyć 13 czerwca.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.