Padem o ścianę

Callisto Protocol – zwiastun i data premiery

Paweł Jastrzębski

Callisto Protocol to mocno inspirowany serią Dead Space survilal horror z perspektywy trzeciej osoby. Na wczorajszym State of Play wydawca podzielił się nowym zwiastunem i podał datę premiery – gra pojawi się m.in. na Xboxach pod koniec tego roku.

Callisto Protocol to debiutanckie dzieło Striking Distance Studio, na czele którego stoi Glen Schofield – producent wykonawczy pierwszego Dead Space. Podobnie jak we wspomnianej grze, Callisto Protocol będzie survival horrorem z elemenentami sci-fi. Akcja gry przeniesie nas do 2320 r. na tytułowy księżyc Jowisza.

Nasz bohater jest osadzony w umieszczonym na księżycu więzieniu Black Iron, który próbuje uciec z placówki, a przy okazji odkryć jej sekrety. Pomoże nam w tym broń grawitacyjna GRP, która na myśl przywodzi moduł kinetyczny z oryginalnego Dead Space.

Co ciekawe gra dzieli uniwersum z inną grą od tego samego wydawcy – PUBG. W jaki sposób twórcy połączą uniwersa oddzielone od siebie o ponad 600 milionów kilometrów i 300 lat pozostaje wielką zagadką.

Callisto Protocol pojawi się na Xbox One, Xbox Series X|S, PC, PS4 i PS5 już 2 grudnia 2022 r.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.