Padem o ścianę

DC FanDome – zapowiedź Suicide Squad: Kill The Justice League i Gotham Knights

Paweł Jastrzębski

W weekend odbył się ważny dla fanów DC – DC FanDome. Oprócz zapowiedzi i zwiastunów czysto filmowych pojawiły się informacja istotne, dla nas, graczy – zapowiedziano bowiem oficjalnie dwie gry oparte na komiksowej licencji DC.

Mimo, że od jakiegoś czasu wiadomo było, że obie gry powstaję, dopiero teraz dostaliśmy kilka informacji na ich temat.

Twórcy trylogii Arkham, po zakończeniu przygód Gacka, wzięli się za antybohaterów – tak powstało Suicide Squad: Kill the Justice League, które opowiadać będzie o tytułowej drużynie, w której skład zdają się wchodzić – Harley Quinn, Captain Boomerang, Deadshot i King Shark. W grze tytułowy skład będzie miał za zadanie pojmać lub zabić członków Ligi Sprawiedliwości. Gra my być połączona fabularnie z trylogią Arkham, a gameplayowo ma być jej najbliżej do coopowej strzelanki.

Premiera Suicide Squad: Kill the Justice League w 2022 r. na Xbox Series X, PS5 i PC

Drugą zapowiedzianą grą jest Gotham Knights od Warner Bros. Montreal (twórców Batman: Arkham Origins). Tutaj z kolei nie będziemy mieć fabularnego połączenia z trylogia Arkham. Zawiązaniem fabuły będzie śmierć Bruce’a Wayne’a, który wysyła do pozostałych członków Bat-Rodziny (Nightwing, Batgirl, Robin, Red Hood) wiadomość, w której przekazuje niejako Gotham w opiekę młodszemu pokoleniu. Podobnie jak w Suicide Squad będziemy mogli ogrywać Gotham Knights w pojedynkę jak i w coopie.

Premiera w 2021 r. na Xbox Series X, PS5 i PC.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.