Padem o ścianę

Dead Space Remake – zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Od dłuższego czasu natrafić można było na ploteczki, że EA pracuje nad czymś nowym w świecie Dead Space. Na wczorajszym EA Play Live potwierdzono, że seria powróci w formie przebudowanego od podstaw remake’u.

Oryginalny Dead Space pojawił się 24 października 2008 r. i zebrał bardzo przyzwoite recenzje – jego średnia na metacritic, w wersji na Xbox 360, to bardzo dobre 89 punktów. Gra była survival horrorem z widokiem z trzeciej osoby, a jej głównym bohaterem był Isaac Clark – zwykły inżynier, wysłany na jeden z kosmicznych statków górniczych, by zbadać sygnał ratunkowy. Na miejscu okazuje się, że cała załoga została wymordowana, a ciała górników zostały przejęte przez pasożytniczą rasę Necromorphów. Nasz bohater musi zatem wydostać się z rejonu zagrożenia i przebić się przez hordy wrogów. Gran nie była jednak bezmyślnym shooterem, a pełnoprawnym survival horrorem, gdzie główną rolę odgrywał mroczny klimat i poczucie nieustannego zagrożenia.

Za remake odpowiadać będzie EA Motive, które wcześniej pracowało na Star Wars Batlefront 2 (jako pomocnicy dla DICE) i Star Wars Squadrons. Według zapowiedzi gra ma nie być odświeżeniem, jak w przypadku (świetnego nota bene) Mass Effect Legendary Edition, ale przygotowaną od podstaw nową wersją w stylu Resident Evil 2 z 2019  r.

Niestety póki co nie znamy nawet przybliżonej daty premiery – póki co wiadomo jedynie, że gra zapewni next genowe doświadczenie, w związku z czym porzuci całkowicie konsole poprzedniej generacji.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.