Padem o ścianę

Dungeons & Dragons: Dark Alliance w dniu premiery w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Coraz więcej gier AAA 3rd party w momencie swojej premiery trafia do Xbox Game Pass. Tak było w kwietniu z Outriders, tak będzie w czerwcu z Dungeons & Dragons: Dark Alliance.

W grze Dungeons & Dragons: Dark Alliance wcielimy się w legendarnego Drizzta Do’Urdena i jego towarzyszy – CattieBrie, Wulfgara i Bruenora –czyli bohaterowie doskonale znani wszystkich miłośnikom książek z serii Forgotten Realms (swoje 5 minut mieli także w kultowych Baldurach). Za szczeniaka pochłaniałem namiętnie wszystkie książki R.A. Salvatore’a, opowiadające o najsłynniejszym Mrocznym Elfie. Co prawda w miarę dorastania książki zaczęły irytować swoją naiwnością i trybem heroic fantasy, jednak sentyment pozostał na tyle duży, że gra z miejsca zdobyła moje zainteresowanie.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance będzie action RPG nastawionym na kooperacje, w której każdy z graczy będzie się mógł wcielić w jedną z czterech ww. postaci. Szczegóły fabularne nie są jeszcze znane, ale jak na przygody Drizzta i gromady przystało na pewno będziemy walczyć z potężnym złem i przeważającymi siłami wroga 😉

Gra zadebiutuje 22 czerwca 2021 r. na Xboxach One/Series X|S (ze wsparciem Smart Delivery), PS4/5 i PC  w dwóch wydaniach – Standardowym (40$) lub Digital Deluxe (60$). Dodatkowo będziemy mogli kupić fizyczne wydanie w edycji standardowej i ze steelbookiem.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.