Padem o ścianę

Elex 2 – Zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Pierwszy Elex zadebiutował w 2017 r. i mimo chłodnego przyjęcia przez krytyków (62 na metacritic), doczekał się całkiem pokaźnego grona fanów, którzy zagrywali się w kolejne dzieło twórców legendarnego Gothica. Było ich na tyle dużo, że już niedługo światło dzienne ujrzy sequel.

Elex był grą RPG, której akcja gry toczył się w na planecie Magalan, w która uderzył meteoryt, niszcząc całą cywilizację. Nieliczni ocalali starają się utworzyć nowy świat, w którym technologia i magia żyją we względnej symbiozie. Uderzenie meteorytu niosło za sobą ciekawy efekt uboczny – przyniesienie pierwiastka Elex, który służy za surowiec do produkcji uzbrojenia, a także rozwijania magicznych zdolności. Nie dziwi więc, że toczą się o niego zażarte walki, i to nawet pomimo faktu, że jego częste używanie prowadzi do zaniku ludzkich emocji. Świat zatem podzielił się na walczące ze sobą frakcję, z których najpotężniejszą są Albowie.

W grze wcielaliśmy się w generała Albów Jaxa – który został zdradzony i pozostawiony na śmierć przez swoich braci. Bohater pozbawiony wyposażenia i umiejętności musi walczyć o przetrwanie.

W Elex 2 ponownie wcielimy się w Jaxa, który po wydarzeniach z jedynki zaszył się na kilka lat w samotni. Światowe wydarzenia zmuszą go jednak do opuszczenia swojej pustelni i ponowne udanie się na rozległe tereny Magalana. O fabule wiele nie wiadomo, oprócz tego, że będzie rozbudowana, a jej przejście zajmie ok 60h.

Twórcy ponownie oddadzą do naszej dyspozycji wielki i otwarty świat, który będziemy przemierzać także za pomocą ulepszonego jetpacka. Nowością ma być także dodanie możliwości walki w powietrzu.

 

źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/elex-2-zapowiedziano-sequel-rpg-a-studia-piranha-bytes/z41ff1f

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.