Padem o ścianę

FIFA 22 z nowym polskim komentarzem

Paweł Jastrzębski

Od jakiegoś czasu zanosiło się na to, że legendarny Dariusz Szpakowskie pożegna się z wirtualnymi boiskami i nie będzie więcej komentować meczów w grach z serii FIFA. EA Sports w końcu potwierdziło te informacje i ogłosiło nowego polskiego komentatora.

Począwszy od FIFA 22 do Jacka Laskowskiego dołączy, znany chyba każdemu miłośnikowi piłki nożnej, Tomasz Smokowski – polski dziennikarz i komentator sportowy, znany głównie ze wieloletniej współpracy z Canal+, gdzie prowadził program Liga+. W czasie swojej bogatej kariery zdobył 4 piłkarskie Oskary dla najlepszego komentatora sportowego. Od 2020 r. razem z Michałem Polem, Mateuszem Borkiem i Krzysztofem Stanowskim prowadzi Kanał Sportowy na YouTube.

Nie ukrywam, że dziwnym uczuciem będzie nie słyszeć Szpaka podczas meczów – jestem z tego pokolenia, które wychowało się na jego głosie i trudno wyobrazić sobie inny głos komentujący mecze polskiej reprezentacji. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Szpaku ostatnio mocno obniżył loty i częściej drażnił niż pomagał w odbiorze meczu. Również jego lapsusy językowe i dość swobodne przyjęcie wymowy nazwisk zawodników coraz częściej powodowały zgrzytanie zębami.

W tym kontekście jego podmianka właśnie na Tomka Smokowskiego może dać Fifie trochę świeżości – w końcu już na krótkim materiale filmowym, widać więcej żywiołowości niż Szpaku pokazał przez kilka ostatnich odsłon.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.