Padem o ścianę

Ghost Recon: Breakpoint – nowy zwiastun

Paweł Jastrzębski

Wiadomo, że na targach E3 2019 Ghost Recon Breakpoint będzie miało swoje 5 minut na konferencji Ubisoftu. Nie przeszkadza to jednak francuskiej firmie podbijać zainteresowanie, wypuszczając wcześniej bardzo przyjemny zwiastun.

Narratorem najnowszego zwiastuna jest główny antagonista gry – Cole D. Walker, w którego wciela się Jon Bernthal. Po obejrzeniu zwiastuna widać dwie podstawowe rzeczy – nasz przeciwnik ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, a dodatkowo to mniemanie jest jak najbardziej uzasadnione. Jedno jest pewne – pojedynek z nim i jego oddziałem nie będzie należeć do dziecinnych igraszek.

Ghost Recon Breakpoint będzie kontynuacją Ghost Recon Wildlands i będzie garściami czerpać ze swojej poprzedniczki. Ponownie zatem otrzymamy kooperacyjną strzelankę w otwartym świecie. Rzecz jasna będziemy mogli również bawić się w pojedynkę – role wirtualnych kompanów przejmie wtedy AI.

Tym razem nie odwiedzimy żadnego realnego kraju, na co pewnie wpływ miały bardzo negatywne reakcje boliwijskiego rządu na sposób w jaki ich kraj został przedstawiony w Wildlands. Zamiast tego trafimy na fikcyjny archipelag Auroa, gdzie mieściła się siedziba technologicznego giganta – Skell Technology. Gdy z firmą nagle urywa się kontakt, oddział Duchów zostaje wysłany, by zbadać co się stało.

Na miejscu okazuje się, że firma została przejęta przez zbuntowany oddział Wilków – elitarnych amerykańskich żołnierzy. Na ich czele stoi wspomniany Cole D. Walker.

Jako, że oddział Wilków jest równie dobrze wyszkolony jak nasze Duchy w Breakpoint większy nacisk zostanie położony na cichą eliminację wrogów. Wprowadzone zostaną też nowe rodzaje kamuflażu, jak np. wymazanie się błotem. Nowością będą także elementy survivalowe, jak chociażby samodzielne leczenie ran, które dostępne będzie dopiero po odczołganiu się na bezpieczną odległość.

Twórcy obiecują także 4 klasy dostępnych postaci, różniących się ekwipunkiem i umiejętnościami, a także dodawanie nowych klas po premierze.

Premiera Ghost Recon Breakpoint już 4 października na Xbox One, PS4 i PC. Samą grę możecie obejrzeć na niżej umieszczonych zwiastunach.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.