Padem o ścianę

Grudniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Grudzień już się zaczął, więc najwyższa pora, by Microsoft ujawnił jakie gry trafią w pierwszej grudniowej transzy do Xbox Game Pass. A jest na co czekać, bo tytułów jest sporo, a co najważniejsze jest kilka ciekawych pozycji.

chyba najciekawszą pozycją z grudniowych nowości jest Control (84 na metacritic) od Remedy, który już 3 grudnia będzie dostępny na Xboxach i Androidzie. W grze wcielamy się w Jesse Faden, agentka Federalnego Biura Kontroli, która w wyniku wypadku otrzymała nadnaturalne zdolności. Miejsce jej pracy zostało zaatakowane przez tajemniczych wrogów, których trzeba pokonać. Akcja gry będzie toczyć się w siedzibie FBK i mocno przypomina tą ze świetnego Quantum Break.

Również 3 grudnia do Xboxowej i PeCetowej wersji Xbox Game Pass dołączy Haven, która zawita do usługi w dniu swojej premiery. Jest to przygodówka z elementami RPG, w której wcielamy się w dwójkę zakochanych ludzi, którzy uciekają na obcą planetę na której oddają się radosnej … eksploracji.

Tego samego dnia do Xbox Game Pass dołączy Slime Rancher (80 na metacritic) – gierka raczej dla młodszego odbiorcy, choć i starszy gracz może się w niej zacnie bawić. W grze wcielamy się w tytułowego farmera, który prowadzi farmę uroczych Szlam. Gra jest pierwszoosobowym sanboxem z elementami ekonomicznymi, więc jeśli gustujecie w tego typu grach, to będziecie się bawić świetnie.

Gra będzie dostępną na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

Także 3 grudnia do Xbox Game Pass na Xboxach, PC i urządzeniach z Androidem dołączy Yes, Your Grace (75 na metacritic) strategiczna gra, w której wcielamy się we władce fantastycznego królestwa Davern, który łamie słowo dane barbarzyńskiemu wodzowi,  w efekcie czego staje przed wyzwaniem odbudowy i obrony swojego Państwa.

4 grudnia do Xbox Game Pass na Xboxach i PC dołączy Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition, która trafi do usługi w dniu swojej Xboxowej premiery. Jest to jedenasta część kultowej serii jRPG. Wcielamy się w niej w prostego mieszkańca wsi, który w dniu swoich 16 urodzin odkrywa, że jest wcieleniem dawnego herosa, który zasłynął tym, że uratował świat. Nasz bohater będzie musiał powtórzyć wyczyn swojego poprzedniego wcielenia, w czym pomoże mu drużyna złożona z wiernych przyjaciół.

Także 8 grudnia (w dniu swojej premiery) Xbox Game Pass wzbogaci się o Call of the Sea – pierwszoosobowa przygodówka, której akcja przenosi nas do lat 30tych XX wieku. Wcielamy się w niej w Norah – kobietę, która stara się odnaleźć swojego, zaginionego podczas ekspedycji po południowym Pacyfiku, męża.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

8 grudnia – w dniu swojej premiery – do Xbox Game Pass trafi Monster Sanctuary – gra 2D będąca miksem platformówki i RPG. Gra skupia się na trenowaniu i łapaniu stworów, które następnie pomogą nam w walce z wrogo nastawionymi potworami – skojarzenie z Pokemonami nasuwa się samo 😉

Gra będzie dostępna w Xbox Game Pass na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

Kolejną grudniową nowością będzie Unto The End, który do Xbox Game Pass dołączy 9 grudnia – w dniu swojej premiery. Gra akcji 2D, której akcja osadzona jest w fantastycznym świecie inspirowanym mitologią nordycką. Wcielamy się w niej w wikinga, który cudem przeżył starcie z inteligentną bestią. Rodzina naszego bohatera nie miała tyle szczęścia, wobec czego nie pozostaje nam nic innego jak zemścić się na potworze.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach i PC.

10 grudnia do Xbox Game Pass dołączy Assetto Corsa (82 na metacritic) – realistyczny symulator wyścigowy, w którym do naszej dyspozycji oddane licencjonowane samochody, odwzorowane z niesamowitą precyzją i dbałością o szczegóły techniczne. Pozycja w sam raz, by przeczekać okres do premiery Forza Motorsport.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

Również 10 grudnia do Xbox Game Pass dołączy Gang Beasts (67 na metacritic) – towarzyska gra zręcznościowa, w której wcielamy się w walczące ze sobą. pokraczne stwory.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

Również 10 grudnia do subskrypcji zawita GreedFall (78 na metacritic) – RPG z elementami akcji, której akcja przenosi nas do uniwersum stylizowanego na XVII-sto wieczną Amerykę. Wcielamy się w niej w młodego pracownika Kongregacji Kupieckiej, który udaje się na wyspę Teer Fradee, by poprowadzić stosunki dyplomatyczne z rdzennymi mieszkańcami wyspy, a przy okazji odnaleźć lekarstwo na chorobę wyniszczającą Stary Świat.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach, PC i urządzeniach z Androidem.

Kolejną grudniową nowością będzie Superhot: Mind Control Delete (82 na metacritic), który także trafi do usługi 10 grudnia. Jest to samodzielny, duży dodatek do Superhot – nietypowej strzelanki, w której czas płynie tylko wtedy, gdy się poruszasz. Dodatek wprowadza elementy roguelike , nowe wyzwania i postacie.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach i urządzeniach z Androidem.

Ostatnią grą z pierwszej grudniowej transzy będzie Yooka-Laylee and the Impossible Lair (82 na metacritic) – druga część platformowej serii, w której wcielamy się w kameleona Yooka i nietoperza Laylee, którzy przemierzają fantastyczną krainę, by dotrzeć do tytułowego Niemożliwego Legowiska i pokonać urzędującego tam Kapitana B.

Gra dostępna będzie w ramach Xbox Game Pass na Xboxach, PC i urządzeniach z Androidem.

Oprócz ww. tytułów w grudniu Xbox Game Pass przyniesie trochę dobrego także użytkownikom sprzętów innych niż Xbox:

  1. Doom Eternal – 3 grudnia; Xbox Game Pass for PC
  2. Rage 2 – 3 grudnia; urządzenia z Androidem
  3. Va-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action – 3 grudnia; Xbox Game Pass for PC
  4. Starbound – 8 grudnia; Xbox Game Pass for PC

Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.