Padem o ścianę

Grudzień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Listopad powoli zmierza ku końcowi, więc najwyższa pora poznać jakie gry trafią do Games with Gold w grudniu. Choć uczciwie muszę przyznać, że od kilku miesięcy traktuję tą usługę wyłącznie jako ciekawostkę, a czasami nawet zapominam przypisać gry do konta. Grudzień niestety nie zmieni tej tendencji.

W grudniu do usługi dołączą:

  1. The Escapists 2: 1 – 31 grudnia (Xbox One/Xbox Series X|S)
  2. Tropico 5 – Penultimate Edition:  16 grudnia – 15 stycznia (Xbox One/Xbox Series X|S)
  3. Orcs Must Die!: 1 – 15 grudnia (Xbox 360/Xbox One/Xbox Series X|S)
  4. Insanely Twisted Shadow Planet: 16 – 31 grudnia (Xbox 360/Xbox One/Xbox Series X|S)

Przez cały grudzień będziecie mogli dopisać do konta The Escapists 2 (77 na metacritic) – druga cześć indyczej zręcznościowo – logicznej serii gier, w której wcielamy się w więźniów, próbujących wydostać się z miejsca osadzenia.

Od połowy grudnia, do połowy stycznia posiadacze past i current genów, będą mogli zagrać w Tropico 5 – Penultimate Edition (75 na metacritic) – piąta cześć serii gier strategicznych, w której wcielamy się w dyktatora republiki bananowej. Jako El Presidente będziemy musieli przeprowadzić nasz kraj przez rożne etapy historii – od czasów kolonialnych, przez dwie wojny światowe i jedną zimną, po współczesność i niedaleką przyszłość.

Przez pierwszą połowę grudnia na także na Xbox 360 dostępne będzie Orcs Must Die! (83 na metacritic) mieszanka gry akcji i RTS, w której wcielamy się w jednego z Wojennych Magów, którego zadaniem jest powstrzymanie inwazji orków na krainę ludzi.

Ostatnią grą dostępną w grudniu będzie Insanely Twisted Shadow Planet (76 na metacritic) – zręcznościowa platformówka z gatunku metroidvania, w której kierujemy małym statkiem. Naszym zadaniem jest powstrzymanie tytułowej planety przed zniszczeniem wszechświata


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.