Padem o ścianę

Hogwarts Legacy na pierwszym gameplayu

Paweł Jastrzębski

Najnowsza gra ze świata stworzonego przez J.K. Rowling – Hogwarts Legacy miała pojawić się w zeszłym roku, ale jak pewnie pamiętacie przyszedł COVID i namieszał. W każdym razie o grze niewiele było słychać, do wczoraj, gdy Sony na swoim State of Play pokazało zwiastun z rozgrywki.

Akcja Hogwarts Legacy toczyć się będzie w XIX wieku, więc twórcy mają pełną dowolność fabularną i nie są związani obowiązującym kanonem. Powyższe niestety oznacza, że nie napotkamy postaci znanych z książek czy filmów, ale coś za coś.

W grze wcielamy się w nowego ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa (którego będziemy mogli stworzyć od podstaw), którego przeprowadzimy przez kilka etapów nauki w Hogwarcie – od wyboru domu przez wzięcie udziału w znanych z filmów zajęciach lekcyjnych.

Hogwarts Legacy będzie singlowym RPGiem dla jednego gracza, a fabuła ma toczyć się wokół Starożytnej Magii, którą dziwnym trafem potrafi władać nasz bohater. Zdolności naszego bohatera mają być kluczem w nadchodzącej rebelii goblinów i walki z głównym antagonistą gry – czarnoksiężnikiem Victorem Rookwoodem.

Przy okazji poznaliśmy przybliżoną datę premiery – gra pojawi się pod koniec 2022 r. na Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 i PC.

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.