Padem o ścianę

Kolejne nowości w maju w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Maj był całkiem zacnym miesiącem dla subskrybentów Xbox Game Pass – do usługi dołączył m.in. Wolfenstein II czy The Surge. Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec wrażeń – Microsoft przygotował dla nas jeszcze kilka gier.

Już jutro Xbox Game Pass wzbogaci się o Metal Gear Survive (54 na metacritic) – kooperacyjna strzelanka TPP,  z elementami survivalu. Gra jest spin offem „normalnego” MGS, a jego fabuła osadzona jest po wydarzeniach z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. W wyniku zniszczenia naszej bazy, nasi bohaterowie trafiają do ukrytego wymiaru, gdzie muszą walczyć o przetrwanie z hordami wrogów przypominających nieumarłych.

Również jutro do Xbox Game Pass zawita The Banner Saga (84 na metacritic) – rpg mocno inspirowany mitologią nordycką, z mocno taktycznym i turowym systemem walki. Fabuła toczy się wokół grupki ocalałych ludzi i olbrzymów, którzy uciekają przez zagładą.

29 maja, w dniu swojego debiutu na rynku, do usługi dołączy Void Bastards – połączenie FPS-a i strategii, w której wcielamy się w dowódce bandy więźniów, których poprowadzi do ucieczki z intergalaktycznego więzienia.

Dzień później, 30 maja, Xbox Game Pass, wzbogaci się o Dead by Daylight (58 na metacritic) – wieloosobowa gra akcji z asymetrycznym trybem multi, w którym czwórka kierowanych przez graczy ludzi, próbuje uciec przed wrogiem posiadającym nadprzyrodzone moce (również sterowanym przez gracza). Do wyboru mamy kilku morderców, z których każdy ma swoje unikalne moce. Smaczku temu dodaje fakt, że pozostali gracze nie wiedzą z jakim „rodzajem” mordercy zmierzą się dopóki, pierwszy raz się z nim nie spotkają.

Tego samego dnia do usługi zawita Outer Wilds, pierwszoosobowa przygodówka w otwartym świecie, nastawiona mocno na eksploracje. Wcielamy się w niej w w rekruta na statku Outer Wilds Ventures który udaje się w podróż mającą na celu zbadać nieustannie zmieniający się układ słoneczny, funkcjonujący w pętli czasowej. Na pokładzie naszego statku przemieszczamy się między poszczególnymi planetami, z których każda skrywa swoje unikalne tajemnice. Mało tego – jako, że planety i księżyce ulegają ciągłym zmianom, powrót po jakimś czasie na daną planetę może nam przynieść sporo zmian.

Kolejną z ogłoszonych nowości w Xbox Game Pass będzie Full Metal Furies (75 na metacritic), który do usługi dołączy 6 czerwca. Jest to drużynowa bijatyka beat’em up, utrzymana w klasycznym stylu. Przenosi ona nas do fantastycznego świata, w którym science fiction miesza się z grecką mitologią.

Również 6 czerwca do Xbox Game Pass zawita The Banner Saga 2 (84 na metacritic) kontynuacja wcześniej wspomnianego The Banner Saga. Ponownie obejmiemy przywództwo nad karawaną ludzi i olbrzymów, którzy uciekają przed końcem świata. Gra jest bezpośrednią kontynuacją „jedynki”, ale ma być ponoć przystępna nawet dla tych co w pierwszą część nie grali.

Ostatnią grą z majowo-czerwcowego niespodziewanego rzutu gier będzie Superhot (83 na metacritic) – nietypowej strzelaninie FPS, w której czas płynie tylko wtedy, kiedy się ruszamy. Fabuła gry jest szczątkowa i prosta jak konstrukcja cepa – skupia się wokół samej gry i zachwyconego nią gracza. Rozgrywka składa się z poszczególnych killroomów, w których należy wyeliminować wszystkich przeciwników. Gra pojawi się w Xbox Game Pass również 6 czerwca, ale warto nadmienić, że była on w lutym 2018 r. dostępna w Games with Gold.

 

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.