Padem o ścianę

Kolejne nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie nowe gry trafią do Xbox Game Pass w drugiej sierpniowej transzy tytułów. Do końca sierpnia i na początku września do abonamentu trafi 13 nowych gier, z czego 9 pojawi się w konsolowej wersji abonamentu.

Już od wczoraj abonenci Xbox Game Pass mogą ogrywać Spiritfarer (86 na metacritic) – sympatyczna gierka side scrollowa, która trafiłą do XGP w dniu swojej premiery. Wcielamy się w niej w Stelle, która zajmuje się transportem dusz do zaświatów, na własnoręcznie skonstruowanej barce.

Również w dniu swojej premiery (co jest normalne dla gier od Xbox Games Studios) do Xbox Game Pass trafi Battletoads – najnowsza część klasycznej serii platformówek beat’em up, których początki sięgają 1991 r. Serię stworzyło studio Rare, ale jej ostania część wyszła w 1994 r. Po kilkunastu latach przerwy, Zitz, Pimple i Rash, powrócą raz jeszcze, by ponownie pokonać złą Dark Queen. Gra zaoferuje trzyosobowego coopa, zarówno lokalnie jak i po sieci. w Battletoads zagramy już 20 sierpnia.

Również 20 sierpnia do Xbox Game Pass zawita Don’t Starve: Giant Edition (79 na metacritic) – survivalowa gierka z elementami strategii i RPG – wcielamy się w niej w Wilsona, naukowca podstępem przeniesionego w sam środek dziczy. Nasze zadanie jest banalnie proste – wystarczy przeżyć. Edycja Giant zawiera podstawową wersję gry, a także dodatek Reign of Giants.

21 sierpnia do Xbox Game Pass trafi New Super Lucky’s Tale (76 na metacritic), który trafi do usługi w dniu swojej premiery. Jest to rozbudowana i ulepszona wersja sympatycznej platformówki z 2017 r. Wcielamy się w niej w tytułowego liska Lucky’ego, który pomaga siostrze w ocaleniu Księgi Wieków.

Od 27 sierpnia będziemy mogli ograć Hypnospace Outlaw (82 na metacritic), który będzie kolejną grą, która trafi do usługi w dniu swojej premiery. Akcja gry przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, do roku 1999 r., kiedy wynaleziono sieć Hypnospace, pozwalającej (w dużym uproszczeniu) na przeglądaniu internetu podczas snu. W grze wcielamy się w policjanta, który ma wyłapywać przestępców korzystających z wspomnianej sieci.

Również w dniu swojej premiery i również 27 sierpnia do Xbox Game Pass zawita Tell Me Why: Chapter 1 – pierwszy rozdział kolejnej przygodówki od twórców Life is Strange. W grze wcielamy się w Alyson i transpłciowego Tylera – bliźniacze rodzeństwo, które po 10 letniej rozłące wraca do rodzinnego domu na Alaskę, by zmierzyć się z trudną przeszłością i rozwikłać rodzinną tajemnicę.

28 sierpnia – w dniu swojej Xboxowej premiery – do Xbox Game Pass trafi Double Kick Heroes (76 na metacritic) – rytmiczna gra w stylu retro, w której wcielamy się w fanów metalu, przemierzających szosy postapokaliptycznego świata, po drodze rozwalając setki zombiaków. Od innych gier rytmicznych, gra wyróżnia się faktem, że prawidłowe trafienie w dźwięki napędza zamontowane na naszym aucie karabiny, przez co łatwiej opędzić się od łachmytów.

28 sierpnia, w dniu swojej premiery, w Xbox Game Pass pojawi się Wasteland 3  – trzecia część legendarnego cyklu RPG, będące protoplastą Falloutów. Trzecia część serii przenosi nas w mroźne rejony Kolorado – wcielamy się w niej w członka Team November (elitarnych strażników pokoju), którego towarzysze broni zostali ubici. Do naszych zadań będzie zbudowanie od zera swojej pozycji w społeczności i pomszczenie pobratymców.

Ostatnią grą, jaka zapowiedziano dla Xbox Game Pass będzie Resident Evil 7 Biohazard (86 na metacritic) – najnowsza część survival horrorów, w której tym razem nie wcielamy się w wyszkolonego żołnierza, a zwykłego człowieka – Ethana – który w poszukiwaniu swojej żony, trafia do złowrogiej rezydencji Bakerów.

Oprócz ww. gier posiadacze komputerów z Windows 10 będą mogli cieszyć się:

 1. Microsoft Flight Simulator (PC) – Już dostępny
 2. Crossing Souls (PC) – 20 sierpnia
 3. Darksiders: Genesis (PC) – 20 sierpnia
 4. Crusader Kings III (PC) – 1 września

Jednocześnie Microsoft ogłosił jakie gry opuszczą w najbliższym czasie usługę:

 1. – Creature in the Wall – 31 sierpnia
 2. – Giana Sisters Twisted Dreams – 31 sierpnia
 3. – Metal Gear Solid HD 2 & 3 – 31 sierpnia
 4. – Metro Last Light Redux – 31 sierpnia
 5. – The Jackbox Party 3 – 31 sierpnia
 6. – NBA 2K20 – 1 września
 7. – Red Dead Redemption 2 – 7 września

Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.