Padem o ścianę

Kooperacja w Halo Infinite bez matchamakingu

Paweł Jastrzębski

Dosyć zaskakująca informacja od 324 Indsustries – długo oczekiwany tryb kooperacji Halo:Infitnie nie będzie zawierał opcji matchmakingu, także jedyną opcją rozpoczęcia wspólnej zabawy jest wcześniejsze znalezienie ziomków i dodanie ich do grupy.

Zaskakującą informację potwierdziła redakcja GamesRadar+, która uzyskała od 343i potwierdzenie tego faktu – przedstawiciele producenta wskazali, że:

Sieciowy matchmaking nie będzie dostępny w finalnej wersji kooperacji. Zachęcamy do skorzystania z Halo Looking for Group lub nowej funkcji chatu Discord na Xboxach, by znaleźć graczy do wspólnej gry w becie

Mimo najszczerszych chęci nie potrafię znaleźć logicznego uzasadnienia tej decyzji. Jasne, że w tryb fabularny w kooperacji najlepiej gra się ze znajomymi, jednak to nie powód, by zabierać funkcję do której większość graczy już się przyzwyczaiło. Zwłaszcza jeśli jesteś 343i i zaliczasz wtopę za wtopą przy produkcji Halo Infinite – najpierw zaliczając roczną obsuwę, potem kastrując pełne wydanie gry z kooperacji, split screena, Forge i reszty zawartości (o zawartości trybu multi nie wspominając). Wydawać by się mogło, że starając się odzyskać zaufanie graczy robisz wszystko na 120% i dajesz wszelkie możliwe opcje, by zadowolić hardocorowych fanów – 343 poszło widać inną drogą.

I mimo, że samego mnie to nie rusza, bo jeśli zagram kiedyś w kooperacje w Halo, to z wcześniej umówioną grupą ludzi, ale rozumiem wzburzenie, które przetoczyło się przez sieć – decyzja ta, jest bowiem zwyczajnie niezrozumiała.

Póki co trwa beta kooperacji w Halo Infinite – date premiery wersji ostatecznej nie jest niestety jeszcze znana, najprawdopodobniej będzie to koniec sierpnia. Sama kooperacja da możliwość grania w maksymalnie 4 osoby, z których każda będzie Master Chiefem – zapomnijcie zatem o personalizacji swojej postaci. Co ważne, każdy z graczy zachowa pełen progres zdobyty podczas wspólnej rozgrywki, a razem z trybem kooperacji ma zadebiutować możliwość powtarzania dowolnej misji.

Niestety dużo dłużej przyjdzie nam poczekać na tryb split screen – ten pojawi się dopiero pod koniec roku.

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.