Padem o ścianę

Kwiecień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Już za chwile zaczynamy kwiecień, wiec pora poznać tytuły, jakie Microsoft wrzuci do kwietniowego Games with Gold. Trzeba jednak powiedzieć jasno, że wielkiego szału spodziewać się nie można (jak ogólnie ostatnio).

  1. Vikings: Wolves of Midgard: 1-30 kwietnia (Xbox One/Series X|S)
  2. Truck Racing Championship: 16 kwietnia – 15 maja (Xbox One/Series X|S)
  3. Dark Void: 1-15 kwietnia (Xbox 360/One/Series X|S)
  4. Hard Corps: Uprising: 16-30 kwietnia (Xbox 360/One/Series X|S)

Pierwszą dostępną w kwietniu w ramach Games with Gold będzie Vikings: Wolves of Midgard (64 na metacritic) – hacks and slash osadzony mocno w mitologii nordyckiej, mocno przypominający serię Diablo. Wcielamy się w nim w wikińskiego wodza klanu Ulfung, który staje na czele ocalałych z ataku lodowych olbrzymów wojowników, by uratować Midgard przed zbliżającym się Ragnarokiem.

Drugą dostępną na Xbox One/Series X|S grą będzie Truck Racing Championship (73 na metacritic) – realistyczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami potężnej ciężarówki, by ścigać się po zamkniętych torach. Gra oferuje zarówno tryb jedno jak i wieloosobowy.

Na Xbox 360 (oraz na Xbox One/Series X|S, w ramach wstecznej kompatybilności) pierwszą dostępną w kwietniu grą będzie Dark Void (59 na metacritic) – przypominająca Gears of War trzeciosoosobowa strzelanka, w której wcielamy się w pilota, który wpada w Trójkąt Bermudzki i przenosi się do tytułowego obcego wymiaru. Gra różni się od innych tego typu strzelanek wykorzystaniem jet packa, za pomocą którego możemy odbywać krótkie loty,.

Ostatnią grą z kwietniowego Games with Gold będzie Hard Corps: Uprising (75 na metacritic) – dwuwymiarowy slide shooter, przypominający trochę legendarną Contrę. Wcielamy się w niej w pułkownika Bahamuta, którego starsi gracze mogą pamiętać jako głównego złego Contry. Rozgrywka polega na przemierzeniu pieszo ośmiu poziomów, na których czekają na nas setki wrogów do ubicia. Gra przy tym charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem trudności (jak Contra właśnie). Do naszej dyspozycji oddano tryb singlowy i kooperacyjny.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.